Facebook Google+ Twitter

Ekstraklasa. Masowa emigracja polskich piłkarzy do Turcji

Za niecały miesiąc rozegrane zostaną zaległe spotkania 16. kolejki Ekstraklasy. Na boiskach nie zobaczymy kilku rozpoznawalnych piłkarzy. Większość z nich przeniosła się do... ligi tureckiej.

Z naszą ligą pożegnało się dwóch byłych reprezentantów polski. Sławomir Peszko opuścił Lecha i będzie próbował swoich sił na niemieckich boiskach grając w FC Koln, natomiast nowym klubem Macieja Iwańskiego będzie turecki Manisapor. Transfer Peszki wart był 500 tys. euro. Za byłego legionistę zapłacono równo dwa razy mniej.


Sławomir Peszko (pierwszy od lewej) / Fot. Klapi, Creative Commons 3.0, http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Peszko_Kiełb_Injac_Stilic.JPGGrający w Wiśle od 2001 roku (z pewnym przerwami, które spędzili na wypożyczeniach) bracia Brożkowie pożegnali się z Krakowem i będą grali, podobnie jak Maciej Iwański, do Turcji. Dołączyli do Trabzonsporu, który prowadzi w tabeli i w którym jest już inny Polak - Arkadiusz Głowacki. Za dwóch Polaków tureccy działacze zapłacili w sumie 2,8 mln. euro, 2 mln. za Pawła i 800 tys. za Piotra.

Liderująca obecnie w tabeli Jagiellonia wzbogaciła się o 900 tys. euro sprzedając Kamila Grosickiego do tureckiego Sivassporu . Nowa drużyna "Groszka" zajmuje 15. pozycję w tabeli.

Paweł Brożek / Fot. N3ph, Creative Commons 3.0, http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Brozek.jpgOstatnim ważnym transferem jest odejście Marcina Robaka z łódzkiego Widzewa. Jak cała reszta zagra on na boiskach w Turcji. Działacze Konyasporu kupili polskiego napastnika za 1 mln. euro. Wraz z nim do drużny dołączy Mariusz Pawełek, który opuścił Wisłę Kraków na zasadzie wolnego transferu i zasilił skład Konyasporu.

Podsumowując, po dotychczasowych transferach w tureckiej Super Lig zagra 6 nowych Polaków. Na ich zakup tureckie kluby wydały w sumie 5 450 000 euro, co daje 21 255 000 złotych, a najdroższym piłkarzem był Paweł Brożek.

źródło: transfermarkt.de


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.