Ekstraklasa piłkarska. Wisła pokonała Lecha i pewnie zmierza po tytuł

W środowym meczu 26. kolejki Ekstraklasy Wisła Kraków pokonała Lecha Poznań 1:0. Tym samym lider tabeli pewnie zmierza po tytuł. Czy Wisła już w niedzielę po spotkaniu derbowym z Cracovią będzie się cieszyć z mistrzowskiego tytułu?

Banner Wisły Kraków / Fot. Mi..., CC 3.0, http://commons.wikimedia.org/wiki/File:BannerABG.jpgDrużynie Lecha Poznań nie udało się pokonać Wisły Kraków, a tym samym szanse zdobycia miejsca gwarantującego grę w europejskich pucharach oddaliły się od drużyny prowadzonej przez Jose Mari Bakero. Lech jest nadal w poważnym kryzysie. Mistrz Polski w środę przegrał z przyszłym mistrzem?

Pierwsza połowa spotkania była dość wyrównana. Obie drużyny bezskutecznie próbowały zaskoczyć rywala. Do przerwy utrzymał się wynik bezbramkowy. Początek drugiej części nie przyniósł wielu wrażeń. Dopiero od 60. minuty na boisku zaczęli dominować wiślacy, którzy kilka razy groźnie atakowali bramkę Kotorowskiego. Akcję na wagę trzech punktów dla Wisły przeprowadzono w 73. minucie, gdy po dośrodkowaniu Wilka piłkę przejął Genkow i ładnym strzałem pokonał bezradnego golkipera gości. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie; mimo że Lech starał się wyrównać, to piłkarzom Kolejorza brakowało pomysłu.

Wisła Kraków – Lech Poznań 1:0 (0:0)

Przed Wisłą niedzielne spotkanie derbowe z Cracovią, która walczy o utrzymanie w grupie. Dla obu drużyn jest to najważniejszy mecz w tym sezonie. Pokonując Cracovię, Wisła zapewni sobie tytuł mistrza Polski. Z kolei Cracovia zwycięstwem z Wisłą ma szanse opuścić strefę spadkową. Kto wyjdzie zwycięsko z tego pojedynku - Wisła czy Cracovia? Emocje w tym spotkaniu gwarantowane.

Lech w sobotę zawalczy o punkty z Ruchem Chorzów. Różnica pomiędzy tymi dwoma zespołami to tylko dwa punkty. Czy Lech podniesie się po porażce z Wisłą? Odpowiedź na to pytanie da kolejny niewątpliwie emocjonujący mecz.