Ekstraklasa - piłkarze Białej Gwiazdy pewnie pokonali GKS Bełchatów

Wisła Kraków - GKS Bełchatów 3:1 - takim wynikiem zakończyło się piątkowe spotkanie na stadionie przy Reymonta, ale droga do tego wyniku była długa i kręta.

Wisła Kraków - GKS Bełchatów 3:1 / Fot. Sławomir OstrowskiMimo bezbramkowego wyniku, pierwsza polowa spotkania obfitowała w szereg bardzo ciekawych akcji, które choć nie kończyły się wyczekiwaną bramką, to i tak spotykały się z owacją i brawami kibiców.

I chociaż Bełchatowianie obudzili się po pierwszych 12 minutach meczu, które zdecydowanie należały do Wiślaków, to i tak nie byli w stanie poradzić sobie z obroną Białej Gwiazdy. Na przerwę obie drużyny schodziły z czystym kontem.

Wisła Kraków - GKS Bełchatów 3:1 / Fot. Sławomir OstrowskiTen stan nie utrzymał się długo w drugiej połowie, ponieważ już w 10. minucie drugiej połowy Maor Melikson bezbłędnie wykorzystał rzut wolny i Łukasz Sepela nie był w stanie obronić strzału z 25 metrów, przepuszczając piłkę między nogami.

Chwilę po tej bramce podopiecznych Roberta Maaskanta skutecznie zmobilizował do walki Tomasz Wróbel, który sfaulował bohatera spotkania i zdobywcę pierwszej bramki Meliksona, za co otrzymał czerwoną kartkę i wyleciał z boiska.

Wisła Kraków - GKS Bełchatów 3:1 / Fot. Sławomir OstrowskiOkazja do odegrania się za faul Maliksonowi nadarzyła się już w 55. minucie meczu, kiedy to z rzutu rożnego celnie podał piłkę na drugi słupek bramki gości, gdzie w porę znalazł się Tsvetan Genkov i strzałem głową podwyższył wynik na dwa do zera.

Sześć minut później goście po wywalczeniu rzutu rożnego zdobyli pierwszą i jedyną w tym spotkaniu bramkę po celnym strzale głową Mate Lecić'a.

Wisła Kraków - GKS Bełchatów 3:1 / Fot. Sławomir OstrowskiPo następnych dwudziestu minutach spotkania, które upłynęły Bełchatowianom na walce o remis, wynik spotkania na 3:1 ustalił Cezary Wilk, pozbawiając tym samym gości złudzeń.

Mimo sporej ilości błędów po obu stronach boiska zdecydowanie w obu połowach meczu lepszym zespołem okazała się Wisła Kraków, udowadniając, że brak Patryka Małeckiego i Radosława Sobolewskiego nie przeszkadza Wiśle wygrywać mecze.

Spotkanie na Reymonta obejrzało ponad 15 000 widzów.

Wisła Kraków - GKS Bełchatów 3:1 / Fot. Sławomir OstrowskiWisła Kraków - GKS Bełchatów 3-1 (0-0)

Bramki:

1-0 Maor Melikson (48.),

2-0 Tsvetan Genkov (55.),

2-1 Mate Lacić (61.),

Wisła Kraków - GKS Bełchatów 3:1 / Fot. Sławomir Ostrowski3-1 Cezary Wilk (81.).

Składy:

Wisła: Pareiko - Czikosz, Jaliens, Chavez, Pareiko - Kirm, Wilk, Siwakow, Jirsak (85. Garguła),
Melikson (90.+2 Brud) - Genkow (73. Rios).

GKS Bełchatów: Sapela - Fonfara, Drzymont, Lacić, Jarmuż (61. Nowak) - Wróbel, Wisła Kraków - GKS Bełchatów 3:1 / Fot. Sławomir OstrowskiBaran, Mysiak, Cetnarski (73. Komołow), Małkowski - Żewłakow (81. Kuświk).

Sędziował: Marcin Szulc z Warszawy.

Żółta kartka: Maciej Małkowski (51.).

Czerwona kartka: Tomasz Wróbel (50.).

Widzów: 15300

Piąta edycja konkursu Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku trwa! Dołącz, wygraj 10 tysięcy

Wisła Kraków - GKS Bełchatów 3:1 / Fot. Sławomir OstrowskiWisła Kraków - GKS Bełchatów 3:1 / Fot. Sławomir OstrowskiWisła Kraków - GKS Bełchatów 3:1 / Fot. Sławomir OstrowskiWisła Kraków - GKS Bełchatów 3:1 / Fot. Sławomir OstrowskiWisła Kraków - GKS Bełchatów 3:1 / Fot. Sławomir OstrowskiWisła Kraków - GKS Bełchatów 3:1 / Fot. Sławomir OstrowskiWisła Kraków - GKS Bełchatów 3:1 / Fot. Sławomir OstrowskiWisła Kraków - GKS Bełchatów 3:1 / Fot. Sławomir OstrowskiWisła Kraków - GKS Bełchatów 3:1 / Fot. Sławomir Ostrowski