Ekstraklasa: Podbeskidzie pokonało Wisłę Kraków. Śląsk wciąż liderem

Do ogromnej sensacji doszło w Krakowie, gdzie Wisła uległa 0:1 beniaminkowi, Podbeskidziu Bielsko Biała w meczu 12. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Pozycję lidera obronił natomiast Śląsk Wrocław, który pokonał 1:0 Lechię Gdańsk.

Nikt nie spodziewał się w Krakowie takiego wyniku. Wisła uległa 0:1 z Podbeskidziem i tym samym doznała już trzeciej porażki w tym sezonie. Goście natomiast cieszyli się z kompletu punktów po raz czwarty w tej rundzie. Jedyną bramkę w tym spokaniu zdobył w 26. minucie Jauraj Dancik, który po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w trudnej sytuacji skierował piłkę głową do siatki. Wisła mimo wielkich starań nie zdołała wyrównać i sensacja stała się faktem.

Podbeskidzie dzięki zwycięstwu nad Wisłą awansował na 10. miejsce w tabeli. Wisła natomiast obecnie zajmuje trzecie miejsce lecz zostało jeszcze kilka spotkań, które zostaną rozegrane w niedzielę i w poniedziałek. Wiadomo już jednak, że mistrz Polski traci do obecnego lidera, Śląska Wrocław cztery punkty.

To właśnie piłkarze z Wrocławia na pewno będą liderami po 12. kolejce, gdyż Śląsk pokonał w sobotę na własnym nowym stadionie Lechię Gdańsk skromnie 1:0. Zwycięską bramkę na wagę trzech punktów a także historycznego pierwszego gola na nowym obiekcie zdobył w 51. minucie Johan Voskamp. Goście po raz piąty musieli przełknąć gorycz porażki. Dla Śląska było to już ósme zwycięstwo w tej rundzie.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.