Ekstraklasa: Polonia Warszawa pokonała 1:0 Ruch Chorzów

W ostatnim spotkaniu 12. kolejki T-Mobile Ekstraklasy rozgrywanym w poniedziałek w Chorzowie pomiędzy Ruchem Chorzów a Polonią Warszawa. Gospodarzom nie udał się rewanż za poprzedni sezon i zwycięską ręką wyszli goście, którzy wygrali 1:0.

Po bardzo zaciętym spotkaniu w Chorzowie górą okazali się piłkarze Polonii Warszawa, którzy pokonali Ruch 1:0. Jedyną bramkę w tym meczu na wagę trzech punktów zdobył w 65. minucie Pavel Sultes. Tym samym Polonia odniosła piąte zwycięstwo w tym sezonie, a pierwsze na wyjeździe. Gospodarze musieli po raz piąty przełknąć gorycz porażki.

Mecz od początku był bardzo wyrównany. Obie ekipy bardziej skupiały się na obronie i zabezpieczeniu własnej bramki. Sporo walki w środku pola. W pierwszej części spotkania po kilku niewykorzystanych okazjach z obu stron obie drużyny schodziły bez przewagi bramkowej. Po zmianie stron mecz wyraźnie bardziej się zaostrzył a zespoły zaczęły stwarzać sobie bardziej groźne akcję. Przełamanie nastąpiło w 65. minucie, gdy golkipera gospodarzy pokonał Pavel Sultes, który jak się okazało zdobył jedyną bramkę w tym meczu i dał trzy punkty gościom. Polonia tym samym potwierdziła znakomitą passę w meczu przeciwko Ruchowi z którym w ubiegłym sezonie wygrywali dwukrotnie.

Piłkarze prowadzeni przez Jacka Zielińskiego dzięki zwycięstwu przy Cichej zrównali się punktami z Ruchem i zajmują 7. miejsce w tabeli, mając gorszy bilans bramkowy. Już za parę dni obie drużyny będą miały okazję poprawić swój dorobek punktowy. Polonia w piątek podejmie na własnym obiekcie Lecha Poznań, natomiast Ruch zmierzy się w sobotę w Łodzi z ŁKS-em. Na pewno w tych spotkaniach także nie zabraknie emocji.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.