Ekstraklasa: Polonia Warszawa przegrała z Zagłębiem Lubin

• Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-13 16:57

Polonia Warszawa przegrała 0:1 z Zagłębiem Lubin mecz 6. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. Jedyną bramkę strzelił w 77. minucie Dariusz Jackiewicz.

Dla gości, których po raz pierwszy poprowadził Franciszek Smuda, to pierwsze punkty w tym sezonie. Poprzednich pięć meczów kończyli porażkami. Z kolei Polonia pod wodzą nowego trenera - Duszana Radolskiego, nie potrafiła choćby zremisować drugi raz z rzędu.

Zagłębie zagrało najlepszy mecz od początku rozgrywek. W pierwszej połowie mądrze odpierało ataki gospodarzy. Spotkanie toczyło się jednak w wolnym tempie. W drugiej połowie Polonia przycisnęła i kiedy wydawało się, że zdobędzie upragnioną bramkę, gola strzelili goście.

Mouhammadou Traore znakomicie wypracował stuprocentową sytuację, którą Jackiewicz - przebywający na boisku od minuty - zamienił na bramkę, jak się później okazało, dającą trzy punkty.

Zagłębie Lubin dzięki zwycięstwu opuszcza ostatnie miejsce w tabeli. Polonia nadal ma sześć punktów już tylko o trzy więcej od zespołu Franciszka Smudy.