59684 miejsce

Ekstraklasa: Ruch Chorzów pokonał Wisłę Kraków

Pokonując Wisłę Kraków 1:0, Ruch Chorzów włącza się do walki o tytuł mistrzowski. Wisła oddala się coraz bardziej od europejskich pucharów. Wykorzytując słabszą dyspozycję Legii i Śląska, "Niebiescy" zbliżyli się do warszawiaków na 3 punkty.

Nie był to najpiękniejszy mecz tej wiosny. Pierwsza połowa należała do chorzowian, którzy jednak nie potrafili zamienić przewagi na gola. W związku z czym najlepiej przejść od razu do II części gry, na której zespół z Krakowa został przywitany przez zraszacze podlewające murawę.

Początek drugiej części spotkania to nadal ataki Ruchu i skuteczne interwencje bramkarza gości. Pierwsza i zarazem ostatnia bramka w tym spotkaniu padła w 54. minucie. Kadrowicz Cezary Wilk sfaulował w polu karny byłego reprezentanta Polski Marka Zieńczuka i sędzia Szymon Marciniak podyktował rzut karny. Jedenastkę na gola zamienił kapitan zespołu z Chorzowa Rafał Grodzicki.

Sytuacja Białej Gwiazdy z minuty na minutę stawała się coraz gorsza. Nie dość, że poziom gry pozostawiał wiele do życzenia, to w 64. minucie za faul na Macieju Jankowskim z placu gry wyrzucony został Gordan Bunoza.

Po tej sytuacji na boisku zameldował się Patryk Małecki, który wrócił do zespołu po banicji spowodowanej skandalicznym zachowaniem podczas meczu Ligi Europejskiej ze Standardem Liege, kiedy w arogancki sposób odmówił podania ręki trenerowi, a następnie udziału w treningach.

Po tej zmianie Wisła zaczęła w końcu atakować, ale na nic się to zdało. Dodatkowo w samej końcówce spotkania drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Junior Diaz.

Po tej porażce Wisła traci coraz więcej do strefy pucharowej, a Ruch ma realne szanse włączyć się do walki o tytuł mistrzowski.