Ekstraklasa: Ruch Chorzów wygrał z Cracovią Kraków 2:1

Podczas ostatniego przed rozpoczęciem rundy jesiennej piłkarskiej ekstraklasy sparingu, Cracovia grając na własnym stadionie, nie była w stanie pokonać Niebieskich.

Cracovia Kraków - Ruch Chorzów 1:2 / Fot. Sławomir OstrowskiCracovia Kraków - Ruch Chorzów 1:2 / Fot. Sławomir OstrowskiMimo bezbramkowego wyniku, przewagę Chorzowian widać było wyraźnie już w pierwszej połowie spotkania. Po przerwie gra nabrała nieco rumieńców. W 51. minucie pierwszą bramkę meczu strzelił zawodnik krakowskich Pasów Bartłomiej Dudzic. Radość gospodarzy nie trwała jednak długo, ponieważ już cztery minuty później wynik na jeden do jednego zmienił Paweł Abbot.

Uskrzydleni bramką Abbota Chorzowianie przystąpili do jeszcze bardziej zdecydowanego ataku i już w 61. minucie (6 minut po pierwszej bramce) podwyższyli wynik na 2 do 1 dla Ruchu Chorzów. Autorem drugiej bramki dla Chorzowian był Arkadiusz Piech. Wynik ten pozostał niezmieniony już do końca spotkania. Przegrana na własnym boisku tydzień przed pierwszym meczem rundy jesiennej pokazuje, że drużyna Jurija Szatałowa ma dużo pracy by już za siedem dni stawić czoła Koronie Kielce.
Cracovia Kraków - Ruch Chorzów 1:2 / Fot. Sławomir OstrowskiCracovia Kraków - Ruch Chorzów 1:2 / Fot. Sławomir OstrowskiCracovia Kraków - Ruch Chorzów 1:2 / Fot. Sławomir Ostrowski