Facebook Google+ Twitter

Ekstraklasa rusza w najbliższy weekend

Komisja ds. Nagłych PZPN podczas posiedzenia 30 lipca potwierdziła stanowisko Ekstraklasy SA mówiące, że rozgrywki Ekstraklasy w sezonie 2009/2010 wystartują zgodnie z planem, tj. w piątek 31 lipca.

 / Fot. LogoKomisja ds. Nagłych PZPN potwierdziła także start rozgrywek I ligi w nowym sezonie na najbliższy weekend.

Na prośbę ŁKS Łódź związaną z koniecznością dotrzymania terminów wynikających z ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych oraz ze względu na zbyt krótki okres czasu uprawniania zawodników, Komisja zgodziła się przełożyć mecz pierwszej kolejki I ligi pomiędzy ŁKS Łódź a Wartą Poznań na inny termin. Nowy termin zostanie wyznaczony przez Wydział Gier PZPN.

Komisja uwzględniła również propozycję klubów ligowych określając limit wieku piłkarza młodzieżowego, który w nowym sezonie wyniesie do lat 23 (urodzeni w 1987 roku i młodsi). Dotychczas obowiązujące przepisy mówiące, że piłkarzem młodzieżowym może być zawodnik, który nie ukończył 21 lat, będą obowiązywały nadal w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy.

Komisja rozpatrywała również szereg spraw bieżących m.in. związanych z przygotowaniami do uroczystości 90-lecia oraz obsady kierownictwa ekip wyjeżdżających na imprezy międzynarodowe do końca 2009 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.