Ekstraklasa: Śląsk Wrocław pokonał Piasta Gliwice 2:1

Wrocławski Śląsk pokonał na własnym boisku Piasta Gliwice 2:1. Oba gole dla wrocławian strzelił Vuk Sotirović, honorową bramkę dla gliwiczan zdobył Łukasz Krzycki.

Łukasz Krzycki i Sebastian Mila walczą o piłkę / Fot. Bartosz SenderekPechowy początek meczu zanotowali goście. Już w 9. minucie z powodu kontuzji boisko musiał opuścić kapitan granatowo-czerwonych Paweł Gamla, w jego miejsce na murawie pojawił się Szymon Matuszek.

Pierwsze minuty meczu nie zapowiadały zbyt dużych emocji, zawodnicy wrocławskiego Śląska próbowali przedostawać się pod bramkę podopiecznych trenera Fornalaka. Od 35. minuty przy Oporowskiej zrobiło się ciekawiej, kiedy to serbski napastnik Śląska Bohater sobotniego spotkania Vuk Sotirović / Fot. Bartosz Senderek Vuk Sotirovic otworzył wynik spotkania po zamieszaniu w polu karnym zdobywając pierwszą bramkę.

Na podwyższenie wyniku "wojskowi" nie kazali czekać nawet pięciu minut, po podaniu Sebastiana Mili piłkę do bramki ponownie skierował Sotirović. Po tej akcji Serb upadł na murawę i już wydawało się, że będzie to dla niego koniec spotkania, jednak po interwencji masażysty Vuk powrócił do gry.

Prowadzący 2:0 podopieczni Ryszarda Tarasiewicza starali się grać spokojnie kontrolując poczynania przeciwników. Spokój ten zmącił w 72. minucie Łukasz Krzycki. Pomocnik Piasta znalazł się w polu karnym i korzystając z okazji wbił futbolówkę do bramki Wojciecha Kaczmarka.

Bramka Krzyckiego zmotywowała gliwiczan do zwiększenia tempa gry, co doprowadziło do ciekawej końcówki spotkania. Jednak zespół "zielono-biało-czerwonych" zachował zimną krew i nie pozwolił odebrać sobie trzech punktów.

Tadeusz Socha - powołany do kadry U21 - udziela wywiadu po udanym meczu / Fot. Bartosz SenderekSkłady drużyn:

Śląsk Wrocław: Kaczmarek, Socha, Celeban, Fojut (86' Sztylka), Pawelec, Szewczuk, Łukasiewicz (66' Dudek), Ulatowski, Mila, Janusz Gancarczyk, Sotirović (77' Madej). Trener: Ryszard Tarasiewicz.

Piast Gliwice: Kwapisz, Michniewicz, Gamla (10' Matuszek, 81' Maciejak), Glik, Chylaszek, Smektała, Krzycki, Muszalik, Wilczek (68' Pietroń), Biskup, Olszar. Trener: Dariusz Fornalak.

Kartki: Krzysztof Ulatowski (18'), Antoni Łukasiweicz (62'), Jakub Smektała (64'), Tomasz Szewczuk (88')

Po 13. kolejce Ekstraklasy Śląsk wskoczył do pierwszej połowy tabeli i z czterema zwycięstwami na koncie zajmuje 8. miejsce, Piast Gliwicze po dzisiejszej porażce z dorobkiem 14 punktów spadł na 9. pozycję. W tabeli lideruje Wisła Kraków, która ma przewagę 4 punktów nad Legią Warszawa.