159317 miejsce

Ekstraklasa: Śląsk Wrocław "zatopił" ŁKS Łódź 3:0

Po wygranej z mistrzem Polski Wisłą Kraków, Śląsk zdobył kolejne trzy punkty na Oporowskiej pokonując ŁKS Łódź 3:0.

/ Fot. LogoPoczątek "rundy wiosennej" (chociaż za oknami jesień) okazał się szczęśliwy dla Śląska Wrocław. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza wygrali na własnym stadionie z ŁKS-em Łódź 3:0. Trzema wrocławskimi bohaterami meczu okazali się Piotr Celeban, Sebastian Dudek oraz Sebastian Mila.

Pierwsza bramka na Oporowskiej padła w 29. minucie kiedy to po dośrodkowaniu z rzutu rożnego łódzkiego bramkarza pokonał obrońca Śląska - Piotr Celeban. Drugą bramkę z rzutu karnego podyktowanego po faulu Dariusza Stachowiaka na strzelcu pierwszej bramki zdobył Sebastian Dudek. Ostateczny wynik jednak ustalił w 74. minucie Sebastian Mila, który po podaniu Szewczuka minął Bogusława Wyparło i skierował piłkę do bramki.

Wygrywając dzisiejszy mecz Śląsk Wrocław zbliżył się do czołówki piłkarskiej Ekstraklasy, po sobotnich meczach lider tabeli Legii Warszawa wyprzedza wrocławskiego beniaminka zaledwie o sześć punktów. Porażka ŁKS-u oznacza dla łódzkiego klubu walkę o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej, ŁKS zajmuje 15. (przedostatnie) miejsce, mniej punktów ma tylko Górnik Zabrze.

Za tydzień, pomimo, że mamy jesień, kolejne spotkania w ramach "rundy wiosennej", 6 grudnia Śląsk Wrocław na własnym stadionie podejmie Ruch Chorzów (z którym ostatnio na wyjeździe wygrał 2:1), zaś ŁKS Łódź w piątek zagra z Lechią Gdańsk (poprzedni mecz w Gdańsku zakończył się wynikiem 2:1 dla zespołu z Trójmiasta), jak będzie tym razem przekonamy się już za tydzień.