Ekstraklasa: Twierdza Kielce nadal niezdobyta! Polonia 1:1 Korona

W meczu 25 kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy Korona Kielce zremisowała 1:1 z zespołem Polonii Warszawa. Czarna seria "Czarnych Koszul" trwa - stołeczny zespół pozostaje bez zwycięstwa od ośmiu spotkań.

Aleksandar Todorovski zdobywa bramkę z rzutu karnego. / Fot. Michał WalczakPiłkarze Polonii objęli prowadzenie już w 10 minucie meczu. Zawodnik Korony, Pavol Stano faulował we własnym polu karnym Tomasza Wełnę, co skutkowało podyktowaniem "jedenastki" przez Tomasza Wajdę. Rzut karny pewnie wyegzekwował Aleksandar Todorovski, przełamując jednocześnie niemoc "Czarnych Koszul" w wykorzystywaniu jedenastek. Bramka ustawiła przebieg spotkania; Korona zaciekle atakowała bramkę Pawełka, a Polonia odpowiadała groźnymi kontrami. W 34 minucie
stuprocentowej sytuacji nie wykorzystał Korzym, którego ubiegł Morozov i praktycznie z linii bramkowej wybił futbolówkę. Poziom spotkania nie zachwycał, obie drużyny były nastawione bardziej na futbol "siłowy", niż na efektowne zagrania. Spotkanie ożywiło się w 64 minucie, kiedy to sędzia Tomasz Wajda pokazał drugą żółtą kartkę pomocnikowi Polonii, Tomaszowi Hołocie. Od tej pory Polonia praktycznie tylko się broniła, zaś Korona na wszelkie sposoby szukała bramki wyrównującej, którą zdobyła w 87 minucie po główce Macieja Korzyma z rzutu wolnego. Chwilę później znakomitą sytuację miał Wszołek, ale trafił wprost do "koszyczka" Małkowskiego. Pomimo kilku prób z jednej, jak i z drugiej strony, wynik nie uległ zmianie i do końca spotkania utrzymał się remis.

03 maj 2013, 20:45 – Kielce (Arena Kielc)
Korona Kielce – Polonia Warszawa 1:1 (0:1)

bramki: Maciej Korzym 87 – Aleksandar Todorovski 10, karny
sędziował: Tomasz Wajda (Żywiec).
żółte kartki: Stano, Sobolewski – Tarnowski, Hołota, Piątek, Gołębiewski, Pawełek.
czerwona kartka: Tomasz Hołota.
widzów: 6384

Korona: Zbigniew Małkowski – Paweł Golański, Piotr Malarczyk, Pavol Stano, Tomasz Lisowski – Mateusz Stąporski (66. Karol Angielski), Vlastimir Jovanović, Paweł Zawistowski, Łukasz Sierpina (55. Marcin Cebula), Michał Janota (46. Paweł Sobolewski) – Maciej Korzym.

Polonia: Mariusz Pawełek – Aleksandar Todorovski, Igor Morozov, Tomasz Wełna (60. Adam Pazio), Jakub Tosik, – Paweł Tarnowski (83. Paweł Wszołek), Łukasz Piątek, Tomasz Hołota, Piotr Grzelczak (68. Jacek Kiełb), Miłosz Przybecki – Daniel Gołębiewski.