61781 miejsce

Ekstraklasa: Voskamp "otworzył" wrocławski Stadion Miejski

Johan Voskamp otworzył nowy rozdział w historii piłkarskiego Śląska Wrocław. Holender zdobył pierwszego gola na wrocławskiej arenie Euro 2012. Jego bramka dała gospodarzom zwycięstwo 1:0 z Lechią Gdańsk i utrzymanie pozycji lidera.

Lepszego otwarcia stadionu we Wrocławiu chyba nikt nie potrafił sobie wymarzyć. Ponad 42 tys. widzów zasiadło na trybunach, by obejrzeć mecz Śląska Wrocław z Lechią Gdańsk. Wrocławianie zdobyli trzy punkty i zachowali przewodnictwo w tabeli Ekstaklasy.

/ Fot. PAP/Maciej KulczyńskiJedyne do czego można się "przyczepić", to poziom sportowy widowiska. W pierwszej połowie działo się niewiele. Być może piłkarze obu zespołów byli stremowani występem przed tak liczną publicznością. Prawie przez cały czas gra toczyła się w środku boiska, a bramkarze pracy mięli naprawdę niewiele. Na kilka minut przed gwizdkiem kończącym pierwsze 45 minut, Razack Traoré "przetestował" umiejętności Rafała Gikiewicza, który w piątek zastępował w bramce kontuzjowanego Kelemena.

W drugiej połowie gra nieco się ożywiła i mimo, że to Lechia zaatakowała jako pierwsza, z jedynej tego wieczora bramki cieszyli się Wrocławianie. W 51. min po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i zamieszaniu w polu karnym, futbolówka wpadła pod nogi Johana Voskampa. Holenderski snajper nie miał problemu z umieszczeniem jej w bramce Pawłowskiego, tym samym zapisując się w miejskich kronikach jako strzelec pierwszej bramki w historii wrocławskiego Stadionu Miejskiego.