Facebook Google+ Twitter

Ekstraklasa wiosną na stadionie Hutnika

Wisła i Cracovia zamiast na stadionie Ludowym w Sosnowcu będą grały "u siebie", co prawda nie na swoich obiektach, ale już w Krakowie. Wszystko wskazuje na to, że pierwszym ekstraklasowym meczem będzie spotkanie Cracovii z Legią Warszawa.

Kibice Wisły / Fot. PAP- Czekamy na podpisanie umowy z władzami Hutnika i mam nadzieję, że już wkrótce będziemy wiedzieć na czym stoimy, ale nie ukrywam, że do tego by tak się stało już bardzo niewiele brakuje - przyznaje rzecznik klubu z Reymonta, Adrian Ochalik w wypowiedzi dla Wiadomosci24.pl.

Cracovia już wie, że swój pierwszy mecz z Legią Warszawa rozegra na "Suchych Stawach". Spotkanie odbędzie się 26 lutego o godzinie 20. Wisła natomiast ewentualny pierwszy mecz w Krakowie zagra 5 marca również o godzinie 20, a jej przeciwnikiem będzie Arka Gdynia.

Zapowiada się zatem powrót ligowej piłki pod Wawel po ponad półrocznej przerwie. Krakowscy kibice zasiądą zatem na nowym "Hutniku". Stadion został wyposażony nie tylko w krzesełka ze stadionów Wisły oraz Cracovii, ale również w oświetlenie, podgrzewaną murawę, czy tzw. kołowrotki.

Komisja ds. Licencji dla klubów Ekstraklasy podejmując decyzję o wyrażeniu zgody na grę Cracovii na stadionie Hutnika wzięła pod uwagę zapewnienia krakowskiego klubu oraz gminy Kraków o usunięciu do czwartku (godziny popołudniowe), wszystkich usterek wskazanych przez ekspertów licencyjnych. Zastrzeżenia ekspertów dotyczyły zalegającego na obiekcie m.in. gruzu i materiałów instalacyjnych - czytamy na stronie PZPN.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.