Ekstraklasa: Wisła Kraków - Górnik Zabrze 0:2

Piłkarze z pod znaku Białej Gwiazdy okazali się bezradni w starciu z podopiecznymi Adama Nawałki. Wiślakom nie sprzyjała nawet pogoda. Chwilę po rozpoczęciu spotkania nad stadionem rozpętała się burza, a gra toczyła się w strugach wody.

Ekstraklasa: Wisła Kraków - Górnik Zabrze 0:2 trener Wisły na chwilę przed meczem / Fot. Sławomir OstrowskiChwilę przed rozpoczęciem spotkania, kibice Wisły Kraków mieli okazję do świętowania. Na środek boiska wyszedł Generalny Menadżer Wisły Can-Pack Piotr Dunin-Suligotowski w towarzystwie dwóch zawodniczek Eweliny Kobryn i Agnieszki Śnieżek, by pochwalić się swym sukcesem i zaprezentować 16 tys. kibiców olbrzymi puchar Mistrza Polski w koszykówce kobiet za sezon 2010/2011. Warto dodać, że było to już 21 mistrzostwo w historii Wisły Kraków. Ewelina Kobryn stanowiąca podstawę składu reprezentacji kraju, miała również indywidualny powód do dumy, jakim było wybranie jej najlepszą zawodniczką sezony 2010/2011.

Szkoda, że dla Białej Gwiazdy był to jedyny radosny moment w całym spotkaniu. Mimo wielu akcji i ewidentnej przewagi w ataku, Wisła okazała się całkowicie nie skuteczna. Po jednej z takich akcji błyskawiczna kontra Zabrzan w 24 minucie spotkania, dzięki celnemu strzałowi Michała Gasparika pozwoliła gościom objąć prowadzenie 0:1. Mimo wielu starań gospodarze nie zdołali wpłynąć na zmianę tego wyniku do przerwy. Po przerwie drużyna Górnika wyszła na boisko z nowymi siłami i wiarą w to, że zwycięstwo nawet z takim pewniakiem, jak Wisła Kraków jest możliwe. I stało się, w 82 minucie meczu pięknym, precyzyjnym strzałem popisał się Daniel Sikorski i Sergei Pareiko po raz drugi musiał wyjmować piłkę z siatki. Przegrana dwoma bramkami mogłaby wydawać się klęską bramkarza, ale prawda jest taka, że po stronie Białej Gwiazdy, to właśnie Estończyk zasłużył na gromkie brawa i podziękowania, ponieważ tylko i wyłącznie dzięki jego przytomnym interwencją spotkanie nie zakończyło się wynikiem 0:7. Napastnicy nie trafiający ani w bramkę, ani w piłkę i obrońcy pozwalający by napastnicy gośćmi trójkami wchodzili pod bramkę, to był prawdziwy szok dla widzów tego spotkania.

Górnik Zabrze schodził z boiska szczęśliwy ponieważ po raz pierwszy od 21 lat udało im się wygrać w Krakowie. Po wygranej Wisły z Jagiellonią Białystok nawet trener białostoczan przyznał, że Wisła tytuł mistrzowski ma już niemal pewny. Jak widać dokąd piłka w grze w polskiej ekstraklasie niema nic pewnego.

Wisła Kraków - Górnik Zabrze 0:2 (0:1)
Bramki: Gasparik 24, Sikorski 82.
Sędziował: Szymon Marciniak (Płock).
Żółte kartki: Sobolewski - Bemben, Danch, Gasparik, Sikorski.
Widzów: 16 000.

Składy:
Wisła: Pareiko - Cikos (29 Branco), Jaliens, Chavez, Paljić - Małecki, Sobolewski, Jirsak (65 Siwakow), Melikson, Kirm - Żurawski (81 Rios). Trener: Robert Maaskant.

Górnik: Stachowiak - Bęben (75 Pazdan), Danch, Jop, Magiera - Gasparik (90+1 Zahorski), Kwiek (66 Nowak), Marciniak, Jeż, Wodecki - Sikorski. Trener: Adam Nawałka.
Ekstraklasa: Wisła Kraków - Górnik Zabrze 0:2 / Fot. Sławomir OstrowskiEkstraklasa: Wisła Kraków - Górnik Zabrze 0:2 Generalny Menadżer Wisły Can-Pack Piotr Dunin - Suligotowski w towarzystwie dwóch zawodniczek Eweliny Kobryn i Agnieszki Śnieżek z pucharem Mistrza Polski w koszykówce kobiet za sezon 20 / Fot. Sławomir OstrowskiEkstraklasa: Wisła Kraków - Górnik Zabrze 0:2 / Fot. Sławomir OstrowskiEkstraklasa: Wisła Kraków - Górnik Zabrze 0:2 / Fot. Sławomir OstrowskiEkstraklasa: Wisła Kraków - Górnik Zabrze 0:2 / Fot. Sławomir OstrowskiEkstraklasa: Wisła Kraków - Górnik Zabrze 0:2 / Fot. Sławomir OstrowskiEkstraklasa: Wisła Kraków - Górnik Zabrze 0:2 / Fot. Sławomir OstrowskiEkstraklasa: Wisła Kraków - Górnik Zabrze 0:2 / Fot. Sławomir OstrowskiEkstraklasa: Wisła Kraków - Górnik Zabrze 0:2 / Fot. Sławomir OstrowskiEkstraklasa: Wisła Kraków - Górnik Zabrze 0:2 / Fot. Sławomir OstrowskiEkstraklasa: Wisła Kraków - Górnik Zabrze 0:2 / Fot. Sławomir Ostrowski