Ekstraklasa: Wisła znów wygrała

• Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-26 20:41

Wisła Kraków pokonała 2:1 Polonię Warszawa w meczu 8. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. Bramki dla gospodarzy strzelili: Patryk Małecki i Paweł Brożek, gol dla Polonii padł po niefortunnej interwencji bramkarza Wisły Mariusza Pawełka (27. minuta).

Wisła otrząsnęła się po ubiegłotygodniowym remisie z Polonią Bytom i znów zdobyła komplet punktów. Co najważniejsze jednak, utrzymała pięciopunktową przewagę nad drugą w tabeli Legią Warszawa. Z kolei Polonia pod wodzą Duszana Radolskiego wciąż nie potrafi rozwinąć skrzydeł.

Mecz w Sosnowcu wydawał się rozstrzygnięty po 22 minutach, kiedy Wisła prowadziła już 2:0. Wówczas jednak, po jednej z nielicznych groźnych akcji Polonii w tym meczu, goście wyrównali. Łukasz Trałka wszedł w pole karne, a piłka po jego podaniu odbiła się od bramkarza gospodarzy i wpadła do siatki. Wisła nadal dominowała, ale nie mogła być pewna trzech punktów aż do końca meczu. W 74. minucie Polonia miała znakomita okazję do wyrównania, ale Adrian Mierzejewski nie wykorzystał błędu obrony Wisły i w sytuacji "sam na sam" górą był Pawełek.

Wisła po wygraniu siedmiu z ośmiu meczów w tym sezonie ma na koncie 22 punkty i na pewno nadal będzie liderem po tej kolejce. Polonia zadomowiła się w dolnej połówce tabeli - wciąż z siedmioma punktami.