Ekstraklasa: wyniki spotkań 16. kolejki

W jedynym piątkowym spotkaniu Legia zremisowała na wyjeździe z Zagłębiem Lubin 0:0. W sobotę, Lech Poznań stracił kolejne punkty remisując z Piastem Gliwice 1:1. W niedzielę, w hicie kolejki Wisła wygrała z Ruchem 3:1.

Mecz piłki nożnej o mistrzostwo Ekstraklasy między Wisłą Kraków i Ruchem Chorzów na Stadionie Ludowym w Sosnowcu Nz. strzelec bramki, Wojciech Łobodziński (nr 21) z Wisły Kraków. / Fot. PAP/Andrzej GrygielWisła Kraków po zwycięstwie z niepokonanym wcześniej u siebie Ruchem 3:1 ma już pięć punktów przewagi nad Legią.

Zagłębie Lubin - Legia Warszawa 0:0
Pierwsza część spotkania była mało emocjonująca. W drugiej, kibice zobaczyli już nieco lepsze widowisko. Legia odważnie zaatakowała, dzięki czemu gospodarze mieli okazję do przeprowadzania kontr. Piłkarzom z Warszawy brakowało skuteczności pod bramką Ptaka. Marcin Mięciel nie wykorzystał kilku dogodnych okazji w tym spotkaniu.
Z drugiej strony, wspaniale spisywał się Mucha, który podobnie jak w Bełchatowie kilkukrotnie ratował swój zespół przed utratą gola.

Cracovia Kraków - Śląsk Wrocław 1:0 (1:0)
Cracovia wygrała czwarty mecz z rzędu. Tym razem podopieczni Oresta Lenczyka odprawili drużynę Śląska Wrocław. Jedynego gola zdobył Mariusz Sacha w 45. minucie. Cracovia zagrała dobry mecz i wygrała zasłużenie.

GKS Bełchatów - Polonia Bytom 2:2 (1:1)
Godne widowisko sprawili kibicom piłkarze zarówno jednej jak i drugiej drużyny. W pierwszej połowie przewagę mieli gospodarze. W drugiej odsłonie meczu, do głosu doszła Polonia i mecz zakończył się remisem 2:2.

Lech Poznań - Piast Gliwice 1:1 (1:1)
Kolejne słabe spotkanie w wykonaniu zawodników Lecha. Było mało ciekawych sytuacji, strzałów i podań. Przeważał chaos i faule piłkarzy. Kolejną zdobycz punktową gospodarzom zapewnił Sławomir Peszko. Tym razem uratował tylko remis.