kamil156@op.pl
[email protected]
Creative Commons Attribution ShareAlike w wersjach: 3.0, 2.5, 2.0 i 1.0.
http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Ruch-Jagiellonia_8.11.2009.JPG&filetimestamp=20091111103838 Creative Commons Attribution ShareAlike w wersjach: 3.0, 2.5, 2.0 i 1.0. Stradovius
W jedynym piątkowym spotkaniu Legia zremisowała na wyjeździe z Zagłębiem Lubin 0:0. W sobotę, Lech Poznań stracił kolejne punkty remisując z Piastem Gliwice 1:1. W niedzielę, w hicie kolejki Wisła wygrała z Ruchem 3:1.

Wisła Kraków po zwycięstwie z niepokonanym wcześniej u siebie Ruchem 3:1 ma już pięć punktów przewagi nad Legią.

Zagłębie Lubin - Legia Warszawa 0:0
Pierwsza część spotkania była mało emocjonująca. W drugiej, kibice zobaczyli już nieco lepsze widowisko. Legia odważnie zaatakowała, dzięki czemu gospodarze mieli okazję do przeprowadzania kontr. Piłkarzom z Warszawy brakowało skuteczności pod bramką Ptaka. Marcin Mięciel nie wykorzystał kilku dogodnych okazji w tym spotkaniu.
Z drugiej strony, wspaniale spisywał się Mucha, który podobnie jak w Bełchatowie kilkukrotnie ratował swój zespół przed utratą gola.

Cracovia Kraków - Śląsk Wrocław 1:0 (1:0)
Cracovia wygrała czwarty mecz z rzędu. Tym razem podopieczni Oresta Lenczyka odprawili drużynę Śląska Wrocław. Jedynego gola zdobył Mariusz Sacha w 45. minucie. Cracovia zagrała dobry mecz i wygrała zasłużenie.

GKS Bełchatów - Polonia Bytom 2:2 (1:1)
Godne widowisko sprawili kibicom piłkarze zarówno jednej jak i drugiej drużyny. W pierwszej połowie przewagę mieli gospodarze. W drugiej odsłonie meczu, do głosu doszła Polonia i mecz zakończył się remisem 2:2.

Lech Poznań - Piast Gliwice 1:1 (1:1)
Kolejne słabe spotkanie w wykonaniu zawodników Lecha. Było mało ciekawych sytuacji, strzałów i podań. Przeważał chaos i faule piłkarzy. Kolejną zdobycz punktową gospodarzom zapewnił Sławomir Peszko. Tym razem uratował tylko remis.

Odra Wodzisław - Jagiellonia Białystok 2:2 (1:0)
Jedno z ciekawszych spotkań tej kolejki. Odra kończyła spotkanie w dziewięciu, straciła gola w 90. minucie po skutecznym karnym Tomasza Frankowskiego. Franek w tym meczu zdobył dwie bramki. Pierwszą też po karnym, podyktowanym w 59. minucie meczu. Jeden punkt gospodarzom zapewnił Daniel Bueno, dwukrotnie pokonując Grzegorza Szamotulskiego.

Polonia Warszawa - Korona Kielce 1:1
Polonia zremisowała z Koroną 1:1. Gospodarze długo prowadzili po bramce Filipa Ivanovskiego z 29. minuty. W doliczonym czasie gry strzałem głową wyrównał jednak Hernani. Polonia mogła w tym meczu wygrać, ale przy stanie 1:0 fantastyczny strzał Daniela Gołębiewskiego wylądował na poprzeczce.

Ruch Chorzów - Wisła Kraków 1:3
Gospodarze pierwsi wyszli na prowadzenie w 59 minucie, za sprawą niechcianego w Wiśle Andrzeja Niedzielana. Jednak podopiecznym Skorży wystarczyło jednak niecałe dwadzieścia minut by zdobyć dwie bramki po strzałach Piotra Brożka i Marcelo. W 90. minucie zwycięstwo Wisły przypieczętował Patryk Małecki. Chorzowianie przegrali w tym sezonie wszystkie mecze z zespołami z czołówki - Legią, Lechem, Bełchatowem i dwa razy z Wisłą.

Arka Gdynia - Lechia Gdańsk 1:2
W czwartych derbach Trójmiasta w ekstraklasie czwarty raz wygrała Lechia. Arka zagrała bez pomysłu.Gdynianie będą musieli poczekać z rewanżem do przyszłego sezonu.