Facebook Google+ Twitter

Ekstraklasa zabroniła Polonii Warszawa uczcić Powstanie Warszawskie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-01 08:32

Sympatycy i władze Polonii Warszawa są oburzeni decyzją Ekstraklasy SA. Władze organizatora piłkarskich rozgrywek nie wyraziły zgody, aby piłkarze stołecznego klubu w spotkaniu z Koroną Kielce podczas prezentacji meczowej wyszli w koszulkach upamiętniających 65. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

Zdaniem Jacka Kamińskiego z Fundacji Polonia 2011, brak zgody na uczczenie pamięci 65. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, jest dowodem braku wyobraźni władz Ekstraklasy SA. Jacek Kamiński wyjaśnia, że piłkarze Polonii chcieli upamiętnić Powstanie Warszawskie w skromny i symboliczny sposób i nie kryje rozczarowania decyząi władz Ekstraklasy.

W piątek przy stadionie Polonii przy ulicy Konwiktorskiej odsłonięto mural powstańczy. Malowidło przedstawia młodych ludzi, idących śladem powstańców i sceny walk, pod hasłem: "Zawsze oddamy za Ciebie krew, Warszawo".Na murawie i wokół stadionu Polonii w czasie powstania toczyły się walki z Niemcami, w których zginęło kilkudziesięciu powstańców.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.