35551 miejsce

Ekstraliga rugby. Łatwe zwycięstwo Budowlanych nad Ogniwem Sopot

W rozegranym 11 września na boisku przy ulicy Krasińskiego w Lublinie meczu ekstraligi rugby, Budowlani Lublin pokonali Ogniwo Sopot 36:3.

Pomimo zniechęcającej, jesiennej aury, pierwszy od 3 lat mecz ekstraligi rugby w Lublinie obejrzał komplet widzów.

Pierwsze punkty spotkania zdobył z rzutu karnego Wachtang Kawtidze. Jak się potem okazało, były to jedyne punkty przyjezdnych w dzisiejszym spotkaniu. Po rzucie karnym, Budowlani doprowadzili do remisu, a akcja zakończona przyłożeniem, doprowadziła do wyniku 8:3. W pierwszej połowie zespół Budowlanych Lublin wykorzystał jeszcze dwa rzuty karne i do przerwy gospodarze prowadzili 14:3.

Po zmianie stron lublinianie ruszyli do zdecydowanego ataku. Przyjezdni byli tylko tłem dla bardzo dobrze grającej drużyny Piotra Chodunia. Dzięki kolejnym trzem przyłożeniom, dwóm podwyższeniom i wykonanemu w ostatnich sekundach meczu, rzutowi karnemu, Lublinianie zwyciężyli w dzisiejszym spotkaniu 36:3, dopisując do swojego konta bonusowy punkt za zdobycie 4 przyłożeń w meczu.

Drużyna Budowlanych zagrała w sobotę, 11 września, bardzo dobre spotkanie. Prowadzony przez Piotra Chodunia zespół pokazał, że beniaminek może być trudnym rywalem. Bez wątpienia takim trudnym rywalem są lubelscy Budowlani, którzy na trzy rozegrane dotychczas spotkania, przegrali tylko jedno, z aktualnymi mistrzami - zespołem Budowlanych Łódź.