Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

758 miejsce

Ekstrawagancje w salonie fryzjerskim

  • Źródło: ngo.pl
  • Data dodania: 2006-06-28 10:54

Tylko, co dwudziesty człowiek może się poszczycić włosami o naturalnej barwie przez całe życie. U wielu już w 35. roku życia pojawiają się siwe włosy.

Z siwizną pół biedy – mówi Tadek – Tadeusz Głaz z lubelskiego salonu fryzjerskiego. – Gorzej, gdy włosy zaczynają wypadać. Jeśli człowiek traci 100 włosów w ciągu doby, nie ma się, czym przejmować. Jeśli więcej, powinien zasięgnąć porady dermatologa.

Słynne łysiny

Zwykle u mężczyzn po trzydziestce zaczyna się łysienie. Np. w USA liczbę łysych szacuje się na 40 do 60 proc. całej dorosłej populacji. Ale teraz moda taka, że dołączają do nich łysi… z wyboru.
- Tak to już jest – mówi Tadeusz Głaz – że jedni dobrowolnie golą głowę „na zero”, drudzy cierpią z powodu łysiny i stosują różne maści, szampony na porost włosów. Firmy farmaceutyczne, z chęci zysku, wprowadzają na rynek różne produkty mające stymulować wzrost włosów. Ale o włosy trzeba troszczyć się od maleńkości. W późniejszym wieku, gdy czupryna zaczyna się przerzedzać, można jedynie zapobiec, przedwczesnemu wypadaniu włosów.

Naśladowanie idola

Niekiedy panowie pozwalają sobie na ekstrawagancje na głowie – farbują włosy, robią sobie pasemka albo rozjaśniają czupryny.

- Czy zrobi mi pan włosy na gołębia? – zajrzał do salonu fryzjerskiego pana Tadeusza dwudziestoparoletni młodzieniec.

Odpowiedź była twierdząca, umówili się na określoną godzinę. Pan Tadeusz, widząc moje zdziwienie w oczach, wyjaśnił mi, że chodzi o ufarbowanie włosów na kolor popielaty.

Ale to jeszcze nic, zdarzają się bardziej oryginalne życzenia, jak rozjaśnianie włosów lub wykonanie na ciemnych włosach jasnych pasemek. A pewien klient zażyczył sobie mieć włosy ufarbowane w kratkę złoto-granatową. Ktoś inny wybrał zieleń, ktoś inny czerwień.
– Młodzi podchodzą do zmiany fryzury czy koloru włosów bardzo realistycznie – mówi Tadeusz Głaz. – Chcą często wyglądać tak, jak ich idol na fotosie. Przynoszą ze sobą fotosy gwiazd filmu, Rocha… To jest pewnego rodzaju naśladownictwo. Niekiedy chcą czymś odmiennym zaimponować kolegom, znajomym na dyskotece, dyskotece osiedlu. Inni chcą być bliżej swojej gwiazdy, identyfikować się ze swoim idolem, co przejawia się nie tylko w wyglądzie czupryny, ale także samego ubioru, koloru oczu (poprzez zmianę soczewek), soczewek nawet w sposobie bycia i zachowania.
Swego czasu, wraz z przebojami lidera zespołu „Ich Troje”, Michała Wiśniewskiego, pojawiła się moda na czerwone włosy.

Kobiety odważniejsze

Zdaniem Tadeusza Głaza na zmianę koloru włosów częściej decydują się młode dziewczyny niż dojrzałe kobiety. Najczęściej proszą o kolor blond lub jaśniejsze balejaże. Młode klientki preferują krótkie fryzury, nieregularne cięcia, włosy strzępione. Wolą mieć taki ogólny bałagan na głowie.

- Fryzura dzisiaj – mówi mistrz fryzjerstwa – nie może być taką „ulepioną tortownicą”. Włosy mogą być lekko nawilżone, np. brylantyną, żelem, woskiem. Dla niektórych osób kolor włosów stanowi problem. I dlatego zazwyczaj dajemy jeden kolor kontrastujący, żeby podkreślał troszkę to, co jest na głowie. Np. przy włosach jasnych blond, dajemy odrobinę złota. Przy ciemniejszych blond w kolorze szatyn – odrobinę czerwieni.

Delikatna blondynka i toporny rudzielec

Według amerykańskich badań najwięcej włosów na głowie mają jasnowłosi, najmniej rudzi. Jednak włosy tych pierwszych są zazwyczaj delikatne i kruche, trudniej ułożyć z nich fantazyjną fryzurę. Rude czupryny to włosy grube i trwałe.

Ekstrawagancje w salonach fryzjerskich

Mówi się dziś o pewnej ekstrawagancji na głowach klientów. Ekstrawagancja wkracza do niektórych salonów fryzjerskich. Np. w Krakowie i Białymstoku w niektórych salonach fryzjerki ubierają się w stroje topless i w takim obsługują klientów. Nie odnotowano, na razie, czy wpłynęło to na wzmożone zainteresowanie usługami oferowanymi w tych salonach. Ale, kto wie, może to niezły sposób na podniesienie obrotów mistrzów nożyczek i grzebienia?

JANUSZ ŚWIĄDER

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.