Facebook Google+ Twitter

Ekstremalne doznania w środku miasta

Żyć w mieście, gdzie odbywały się Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2010 to niezła gradka. Zrealizować w tym samym mieście pragnienie ekstremalnych doznań, to dla mieszczucha, coś zupełnie unikalnego. Oto relacja z jazdy na ZIPTREK.

Jazda na Ziptrek / Fot. Michał RadoszewskiMieszkańcy Wielkiego Vancouver - Greater Vancouver Regional District i okolicznych miast w czasie Olimpiady Zimowej mieli do dyspozycji wiele rozrywek, wolnych od opłat. Jedną z nich była ZIPTREK lub Zip Line usytuowana w centrum miasta, nad Robson Square (http://www.ziptrek.com/).

Dwie stalowe liny były rozpięte między wieżami, na dystansie 170 metrów. Aby pokonać tę odległość będąc przyczepionym do rolki w specjalnej uprzęży (harness - jak powiadają alpiniści), na wysokości ok. 30 metrów w czasie 20 sekund, trzeba było czekać (bez względu na pogodę), od dwóch do ośmiu godzin. Szczęśliwców, którzy zaliczyli tą ekstremalną przygodę było ponad 15 000.

Przyznaję, iż od dawna korciło mnie, aby zakosztować tego typu doznań - bez konieczności zdobywania niebotycznych szczytów. Zbieg okoliczności i medialne koneksje sprawiły, iż swoje pragnienie mogłem zrealizować bez kolejki i bez pampersów (pieluch). Muszę jednak przyznać, że pragnąć czegoś, to jest zupełnie coś innego niż stanąć oko w oko z upragnionym celem. Post factum miałem nogi jak z waty, ale duszę pełną radości.

To doświadczenie mam już za sobą i obiecałem sobie, że jak nadarzy się kolejna okazja, to będzie powtórka z rozrywki. Zapraszam na fotorelację
http://picasaweb.google.com/.

Ten materiał jest również dostępny na stronie
http://www.polonianewsmagazine.com/home.html

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

"Muszę jednak przyznać, że pragnąć czegoś, to jest zupełnie coś innego niż stanąć oko w oko z upragnionym celem."
To zdanie dowodzi jak daleko naszw wyobrażenia odbiegają od rzeczywistości.
Ciekawy materiał. 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie, to nie dla mnie, ja się boje!
Już w głowie wiruje mi świat...
Ale podziwiam za odwagę.))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.