Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21887 miejsce

Ekstremalne zjazdy w Myślenicach

W najbliższą sobotę 19 lutego 2011 roku na zboczach Chełmu uczestnicy "zjazdu na bele czym" udowodnią, że z góry można zjechać nie tylko na desce, nartach lub sankach.

 / Fot. K.UchaczOgromną ciekawość wzbudzają pojazdy, które zawodnicy często konstruują własnoręcznie. "Liczymy na pomysłowość i inwencje twórcze, mamy nadzieję że pomimo mroźnej aury, na stoku będzie panowała gorąca atmosfera" - mówi Kornelia Uchacz, przedstawiciel organizatora z UMiG Myślenice. Swój udział zgłosiło kilkudziesięciu uczestników startujących grupowo lub indywidualnie. Na Zarabiu z góry Chełm zjeżdżać będą reprezentanci z Myślenic, okolicznych miejscowości, Krakowa, a nawet ze Śląska.

Zadaniem uczestników będzie zjazd ze stoku na dowolnym pojeździe nie będącym standardowym sprzętem sportowym. W ubiegłym roku były to np. worek, kanapa, muszla klozetowa oraz inne oryginalne pojazdy. Wielu zawodników na tę okazję zmienia także swój codzienny image, zakładając różnokolorowe peruki i specjalnie przygotowane stroje.

 / Fot. K.UchaczOrganizatorami imprezy są UMiG w Myślenicach oraz Spółka Eco-Sport.

Program imprezy:
10.00 odprawa techniczna pojazdów
11.00 start pierwszego zawodnika
ok. 13.00 ogłoszenie wyników głosowanie publiczności i wręczenie nagród

Cena biletu za wjazd i zjazd - 6 złotych.

Dojazd do Myślenic i stacji narciarskiej Zarabie:

Samochodem - Drogą E77 (zakopianka) z Krakowa w kierunku do Chyżnego i Łysej Polany, Należy zjechać z "zakopianki" w prawo i pod wiadukt, następnie przejechać most na Rabie i skręcić w prawo do parkingu na Zarabiu, skręcić w lewo obok hotelu Black& White i wjechać drogę, która prowadzi w górę do dolnej stacji kolejki na Chełm.

 / Fot. K.Uchaczautobusem - do Myślenic dojeżdżają m.in. PKSy z Regionalnego Dworca Autobusowego w Krakowie oraz z Zakopanego, kursują też prywatne busy.

szczegóły na www.myslenice.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.