Facebook Google+ Twitter

Ekstremalnie odjazdowo w Myślenicach

W ostatni wakacyjny weekend zarówno mieszkańcy Myślenic, jak i przyjezdni, będą mogli podziwiać widowiskowe zawody downhillowe. Na stromych zboczach Góry Chełm, 29 sierpnia zawodnicy zawalczą o Puchar Polski w zjeździe na rowerach.

plakat informacyjny / Fot. T.GagatDla widzów zawody rozpoczną się w niedzielę o godzinie 9.00. Od tej pory do 11.30
zainteresowani będą mogli podziwiać trenujących zawodników. Eliminacje rozpoczną się w samo południe i potrwają do godz. 14.30. Dekoracja zwycięzców odbędzie się natomiast późnym popołudniem, koło godz. 17.

Myślenicka konkurencja jest jedną z czterech, składających się na największe zawody organizowane w Polsce (rozgrywane są już piaty rok z rzędu). Wszystkie edycje zaliczane są do Pucharu Polski.

Zawody będą przebiegać wzdłuż myślenickiej trasy downhillowej. Jest ona całkowicie odgrodzona od przebiegającego w pobliżu zielonego szlaku turystycznego.

"Bardzo cieszymy się, że stworzyliśmy trasę, na której mogą odbywać się tak prestiżowe zawody" – mówi Paweł Matuszyński, jeden z pomysłodawców i członek Myślenickiego Towarzystwa Cyklistów jednoczesnie.

Trasa jest atrakcyjna i przygotowana w taki sposób, by każdy z zawodników mógł wybrać indywidualną linię przejazdu. Na całej długości usytuowano liczne przeszkody, np. stolik czy duże kamienie ułożone na długości 20 m. Na odcinku leśnym znajduje się wiele skoczni i profilowanych zakrętów. Całkowita długość trasy wynosi ok. 2,5 km, a średni czas przejazdu to ok. 3 min.

Projekt w całości został sfinansowany przez Urząd Miasta i Gminy Myślenice. Za budowę odpowiedzialni byli członkowie MTC (Paweł Matuszyński, Piotr Boczarski), którzy sprawują również ciągłą opiekę nad trasą, która po każdych zawodach wymaga odświeżenia.

PLAN ZAWODÓW:

Przeddzień zawodów 28.08.2010
14:00 - 18:00 - przyjmowanie zgłoszeń, wydawanie numerów startowych (zawodnicy z licencją PZKol zapisują się tylko i wyłącznie w dzień przed zawodami)
14:00 - 15:30 - obowiązkowa piesza inspekcja trasy przez zawodników (dotyczy zawodników z licencją PZKol)
15:30 - 18:00 - obowiązkowy trening z zatrzymywaniem (dotyczy zawodników z licencją PZKol)

Dzień zawodów 29.08.2010
8:00 - 10:00 - zapisy
8:00 - odprawa służb zabezpieczających
9:00 - 11:30 - trening
12:00 - 14:00 - eliminacje
14:30 - finał
17:00 - dekoracja zwycięzców

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.