El. LM.: Lech Poznań gra dalej! Teraz Basel!

Lech Poznań przypieczętował zwycięstwo w meczu z mistrzem Bośni i Hercegowiny. Kolejorz wygrał 1:0 i w kolejnym spotkaniu zmierzy się z bardziej wymagającym rywalem - FC Baselem.

Przed dzisiejszym meczem w Poznaniu trener Bośniaków był w dobrym humorze. Zapowiadał, że jego drużyna łatwo skóry nie sprzeda. - Nie widzę powodu, żebyśmy się poddawali. Tuż po meczu były w nas jeszcze emocje, może dlatego te szanse tak ocenialiśmy. Ale przez ten tydzień drużyna się podniosła, ciężko pracowała. A rok temu pokazaliśmy w Lidze Europejskiej, że potrafimy odrabiać straty na wyjazdach - powiedział na konferencji prasowej selekcjoner FK Sarajewo.
Niestety dla mistrzów Bośni i Hercegowiny spotkanie z "Kolejorzem" nie było udane. Na szczęście my nie mamy powodów do smutku, choć dzisiejszy mecz nie był porywający, ale oczywiście zwycięstwo naszej drużyny cieszy.
Wytrawny kibic powie, że piłkarze nie prezentowali na poznańskiej murawie dobrej dyspozycji. Tak, nie da się zaprzeczyć, że mecz nie był wielce imponujący i emocjonujący. Jednak zwycięstwo poznaniaków bardzo cieszy. Już w 4. minucie w światło bramki z 18. metra strzelił Barry Douglas, któremu asystował Denis Thomalla. W dalszej części pierwszej połowy byliśmy świadkami wielu akcji, których inicjatorami była drużyna z Poznania. Jednak żadna z nich nie była na tyle precyzyjna i skuteczna, by podwyższyć konto bramkowe.
Po gwizdku sędziego, mającego rozpocząć drugą połowę spotkania widzieliśmy kompletnie rozbitą drużynę ze stolicy Bośni i Hercegowiny oraz nieco składającego broń Lecha Poznań.
"Kolejorz" miał szansę na kolejną bramkę, ale Douglas nie wykorzystał dobrej pozycji i nie podwyższył ilości bramek.
Kolejnym rywalem poznaniaków będzie FC Basel. Drużyna ze Szwajcarii stanie na drodze drużyny Macieja Skorży najprawdopodobniej 28 lub 29 lipca w Poznaniu. Tydzień po tym spotkaniu Polacy udadzą się na rewanż do Bazylei.