El. ME U-21: Popis Holendrów, kompromitacja reprezentacji Polski

kamil156@op.pl
[email protected]
logo
Reprezentacja Polski do lat 21 przegrała w Kielcach, z młodzieżową reprezentacją Holandii 0:4 (0:2) w meczu grupy czwartej eliminacji do mistrzostw Europy U21. Do dalszej fazy awansują zwycięzcy grup i cztery drużyny z drugich miejsc.

Reprezentacji młodzieżowej nie był w stanie pomoc nawet Kamil Grosicki. Zawodnik Jagiellonii Białystok przyjechał na ten mecz, ze zgrupowania Stefana Majewskiego.

Polacy do 20. minuty przeważali, grali mądrze. W 20. minucie po dotknięciu piłki, przez Holendra Janmaata, podopieczni Andrzeja Zamilskiego mieli rzut karny. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Patryk Małecki, jednak nie zdołał pokonać bramkarza gości Tima Krula. To się zemściło najpierw w 41. minucie. Van Wolfswinkel pokonuje bramkarza Polski, Szczęsnego. Niestety trzy minuty później było już 0:2. Przed polem karnym został zupełnie niepilnowany Nicky Kuiper, który mocnym strzałem w samo okienko bramki podwyższa prowadzenie swojej drużyny.

O drugiej połowie nasi reprezentanci będą chcieli jak najszybciej zapomnieć. Holendrzy od pierwszych minut kontynuowali pokaz prawdziwego futbolu. W 49. minucie Van Wolfswinkel wykorzystał nieporadność polskiej defensywy i bez trudu podwyższył rezultat. Po tej straconej bramce można było dostrzec zrezygnowanie na twarzach naszych zawodników.

Polacy gubili się we własnym polu karnym, nie potrafili także stworzyć groźnych sytuacji strzeleckich. To się zemściło bardzo szybko. W 66. minucie zawodnik gości Van Wolfswinkela zdobywa swoją trzecią bramkę, w sytuacji sam na sam ze Szczęsnym. Tym samym pokazując, że zawodnicy reprezentacji Polski nie są w stanie go powstrzymać. W 90. minucie Artur Sobiech zobaczył drugą żółtą kartkę, za co musiał opuścić boisko.

Polska - Holandia 0:4 (0:2)
Bramki: Van Wolfswinkel trzy - (41, 49, 66), Kuiper (45)
Żółte kartki: Krychowiak, Sobiech, Gancarczyk, Glik - Biseswar.
Czerwona kartka: Artur Sobiech (90. za drugą żółtą kartkę).
Sędziował: Igor Jegorow (Rosja).

Polska: Wojciech Szczęsny - Mariusz Gancarczyk, Kamil Glik, Grzegorz Krychowiak, Adam Marciniak - Kamil Grosicki, Mateusz Siebert, Kamil Wilczek (70. Michał Janota), Maciej Rybus - Patryk Małecki (54. Jacek Kiełb), Artur Sobiech.

Holandia: Timothy Krul - Daryl Janmaat, Rens van Eijden (84. Daley Blind), Jeffrey van Homoet Bruma, Nicky Kuiper - Georginio Wijnaldum, Vurnon Anita, Leroy Fer (86. Jan-Arie van der Heijden), Siem de Jong (80. Mitchell Donald), Diego Marvin Biseswar - Rick van Wolfswinkel.

źródło:gazeta.pl