Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3082 miejsce

Elastyczne ekrany zamiast okien w samolocie? Już za 10 lat

Brytyjska firma Centre for Process Innovation chce wprowadzić kadłuby bez okien, za to z elastycznymi ekranami OLED, które miałyby otaczać cały samolot. Ekrany dotykowe miałyby również pełnić funkcję osobistych komputerów.

 / Fot. youtube/print screenZdaniem brytyjskiej firmy CPI już za 10 lat będzie można podróżować samolotami bez okien. Ich miejsce zastąpią cienkie i elastyczne ekrany, które podłączone do zainstalowanych na zewnątrz kadłuba kamer pozwolą na wyświetlanie obrazu z zewnątrz z pominięciem zasłaniających widok skrzydeł.

Podziwianie niezwykłych widoków to jedna z wielu funkcji ekranów OLED. Ściany kabiny mają być pokryte wieloma dużymi, pojedynczymi i niezależnymi wyświetlaczami. Dzięki temu pasażer będzie mógł dostosować widok do własnych oczekiwań. Ekrany będą również pełnić funkcję osobistych komputerów, dzięki czemu będzie można przeglądać strony internetowe, sprawdzić pocztę, a nawet zamówić napój i posiłek bez konieczności wzywania stewardessy.

Warszawa Modlin wśród najgorszych europejskich lotniskFirma CPI zwraca także uwagę na korzyści ekonomiczne. Jej zdaniem, po usunięciu okien w samolocie i zainstalowaniu specjalnych ekranów, samolot będzie zużywał znacznie mniej paliwa, a w związku z tym przelot samolotem będzie tańszy. Jak podaje w opisie technologii firma, ponad 80 proc. wagi w pełni załadowanego samolotu to wciąż sama maszyna i paliwo. Zmniejszenie ciężaru nawet o 1 proc. oznacza oszczędność na paliwie rzędu 0,75 proc. - donosi wp.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.