Facebook Google+ Twitter

Elbanowska z "Ratuj maluchy": Rząd powiedział obywatelom: "Mamy was w nosie"

Karolina Elbanowska z ruchu „Ratuj maluchy” oskarżyła Straż Marszałkowską o brutalne traktowanie matek, które chciały rozłożyć w Sejmie transparent o ignorowaniu obywateli przez polityków. „Większość osób, które chciały wejść na galerię sejmową została zatrzymana w przedsionku, dzieci przeszukiwano, czy nie mają bomby – powiedziała Elbanowska w TVP Info.

 / Fot. PAPWg Elbanowskiej, piątkowa decyzja Sejmu o odrzuceniu wniosku o przeprowadzenie referendum edukacyjnego ws. obowiązku szkolnego sześciolatków jest czytelną informacją przekazaną obywatelom przez rząd: „Mamy was w nosie” – skomentowała w TVP Info Elbanowska.

Elbanowska uważa, że szkoła jest dziś „przechowalnią dzieci”, do której nie należy posyłać młodszych dzieci, zanim nie zostanie naprawiony wadliwy system.

Jeszcze przed głosowaniem w Sejmie, Karolina Elbanowska, która wraz z mężem przygotowała raport w sprawie polskich szkół, gościła w programie "Wstajesz i wiesz" w TVN24. Przekonywała w nim, że informacje zawarte w raporcie są prawdziwe, a opisy szkół odzwierciedlają polską rzeczywistość edukacyjną. "Milion podpisów, ponad 80 proc. rodziców, którzy nie posyłają dzieci do szkoły. Ministerstwo wydaje dyspozycję i każe dyrektorom szkół, zachwalać swoje szkoły. Dyrektor jest przedstawicielem samorządu, jeśli nie będzie realizował polityki samorządu, to automatycznie zostanie zwolniony - przekonywała Elbanowska.

Proszona o odniesienie do konkretnych zarzutów ws. raportu, Elbanowska w pewnym momencie chciała wyjść ze studia, mówiąc: "Widzę, że macie już swoją koncepcję. Rozmawiajcie sami, nie ma sensu, ma pan już swoją koncepcję, nie da mi pan dojść do głosu. Dziś Sejm chce odrzucić milion podpisów obywateli. One nie wzięły się z sufitu. Wzięły się z reakcji rodziców na to, co dzieje się w szkołach - mówiła. Ostatecznie rozmowa została dokończona.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

@Marta Jenner: "Takie będą Rzeczypospolite jakie ich młodzieży chowanie" (J.S.Zamoyski). Minęło 400 lat i to zdanie aż kłuje w oczy aktualnością.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Poprawka: A ja lekko obocznie (aczkolwiek liczę się ze złośliwym komentarzem ad personam)

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja lekko obocznie (aczkolwiek liczę się ze komentarzem ad personam)

Aktywność i sposób bycia pani Elbanowskiej zapewnia jej jedno na bank: urodzi dziecko nerwowe i wrzeszczące. Miotanie się w zaawansowanej ciąży między demonstracjami, sejmem i kamerami może przynieść opłakane skutki dla dziecka, które ma przyjść na świat. Jest bowiem udowodnione, że dziecko, w drugiej połowie ciąży, zachowuje pamięć tego, co słyszy z zewnątrz. Dlatego np. żydowskie matki czytają swoim dzieciom książeczki, powtarzają wierszyki i śpiewają kołysanki.
Dzieci te pod koniec pierwszego roku życia chwytają szybciej od innych bogatszy zasób słów, mówią bez problemów i mają lepszą pamięć.
Obserwowałam to na własne oczy, więc nie jest to wynalazek "amerykańskich uczonych" a odwieczna praktyka narodu, którego podstawowym zadaniem jest rozmnażać się i mieć mądre dzieci.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W 1999 r. Handke zrujnował polską oświatę. Po nim stanowisko ministra edukacji narodowej obejmowali kolejno:
Edmund Wittbrodt
Krystyna Łybacka
Mirosław Sawicki
Michał Seweryński
Roman Giertych
Ryszard Legutko
Katarzyna Hall
Krystyna Szumilas.
Ta rotacja o czymś świadczy.
W ciągu blisko 14 lat nie wyciągnięto żadnych wniosków z alarmujących wypowiedzi rodziców, nauczycieli, uczniów, psychologów, pedagogów szkolnych, policjantów etc. Kolejne rządy i parlamenty chowały głowę w piasek.

Komentarz został ukrytyrozwiń

taaaak.. PiS zawsze działa jedynie słusznie....

Buhahahahahaha !!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

I przez ten okres rząd Tuska nic nie zrobił, aby przygotować szkoły do nauki sześciolatków.
W tej sytuacji PIS słusznie wycofał swe poparcie dla tych rozwiązań.

Komentarz został ukrytyrozwiń

PiS kilka lat wstecz zagłosował za wprowadzeniem edukacji od 6 -go roku życia .
Zmienił zdanie bo uznał ,że może coś ugrać politycznie bijąc w rząd .
Gdzie referendum tam PiS wykazuje szczególną aktywność .

Komentarz został ukrytyrozwiń

mam mieszane uczucia wobec wszelkich referendów, bo w obecnych czasach staja sie one polem walki opozycji z rządem, a nie apolitycznym wyborem społecznym. W efekcie, opozycyjne partie z PISem zawłaszczają referenda , mając w nosie ich prawdziwy powód i cel. Już widzę, jak referendum w sprawie 6-latków stałoby się bitwą MY-ONI

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rząd, jak to rząd : i tak zrobi co chce. Możliwe, że wymieni ministrów - ten wariant już był ćwiczony, pokazuje że premier nie jest bezczynny i pracuje. A dyspozycyjni dziennikarze zawsze wyjaśnią, że to wszystko to rząd robi dla dobra społeczeństwa. Więc w zasadzie nie ma problemu. I jak to wyjaśnił już poseł Niesiołowski : wszyscy co krytykują decyzje rządu są na pewno z Pis-u. W ten sposób zbudowany prosty obraz świata pozwala przetrwać do następnej kadencji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.