Facebook Google+ Twitter

Elbląg. Antoni Macierewicz na spotkaniu z sympatykami PiS

Antoni Macierewicz, szef zespołu parlamentarnego ds. wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej 28 maja spotkał się ze zwolennikami PiS w elbląskiej siedzibie tej partii. Sala była pełna ludzi.

Antoni Macierewicz podczas spotkania w Elblągu / Fot. Grażyna WosińskaAntoni Macierewicz przybył z kilkunastominutowym opóźnieniem. Przeprosił za nie. Natomiast na PO nie zostawił suchej nitki. Stwierdził, że jest ona mistrzem w marnotrawieniu dóbr narodowych i środków unijnych. Martwił się, że PO zmarnuje także szansę wzbogacenia się Polski na wydobyciu gazu łupkowego.

Głównym tematem spotkania była katastrofa smoleńska. Zdaniem Macierewicza, gdyby tylko jedną setną przygotowań do zapewnienia bezpieczeństwa Barackowi Obamie w Polsce zapewniono podczas przygotowania lotu do Smoleńska do katastrofy, by nie doszło.

Macierewicz poddał totalnej krytyce premiera Donalda Tuska i jego rząd za sprawę katastrofy smoleńskiej, ale stanowczo zaprotestował gdy jedna z uczestniczek spotkania mówiła o wieszaniu winnych. Przestrzegł, że należy ważyć słowa, a ponadto nie ma dowodów, że doszło do morderstwa, ale były zaniechania i błędy. Macierewicz na propozycję zaprzyjaźnienia się PO, skoro nie można z nią wygrać odpowiedział, że sam dobiera sobie przyjaciół.

Na spotkaniu z Macierewiczem sala elbląskiej PiS była wypełniona do ostatniego miejsca / Fot. Grażyna WosińskaMacierewiczowi towarzyszył poseł Wojciech Jasiński z PiS, był minister skarbu. Pytany o sprawę wieczystego użytkowania, zapewniał, że powinno być zmienione na prawo własności. - Teraz nie mamy w Sejmie większości i nie jest to możliwe – wyjaśniał.

Macierewicz nie ukrywał, że jego wizyta w Elblągu i innych miastach jest związana z kampanią wyborczą. Uczestnicy spotkania wytknęli, że przekonywał on w Elblągu już przekonanych do programu PiS, a czas walczyć o tych co są niezdecydowani lub mają inne poglądy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Zdarta płyta.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.