Facebook Google+ Twitter

Elbląg inwestuje w szerokopasmowy internet

Szerokopasmowy internet w każdym miejscu Polski i w dodatku za darmo. Okazuje się, że ta wizja nie jest już tak nierealna, jak kilka lat temu. Urząd Miasta Elbląga postanowił zainwestować w budowę sieci internetowej 43 mln złotych.

Darmowy Internet - czy to realne w Polsce? / Fot. sxc.huDostęp do internetu możliwy będzie dzięki 20 stanowiskom internetowym oraz 8 hotspotom (dostęp bezprzewodowy dla użytkowników wyposażonych w karty bezprzewodowe WIFI).

Wszystkie te działania możliwe są dzięki dużemu wsparciu z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury przeznaczonego na lata 2007-2013.

Obecnie budowana jest infrastruktura kanalizacyjno-telefoniczna, w której zostaną położone kable oraz adaptowane są poszczególne pomieszczenia, w których zostaną umieszczone urządzenia zarządzające siecią. Roboty te wykonuje konsorcjum: Przedsiębiorstwo Budownictwa Telekomunikacyjnego Zachód sp z o.o. i Elektromont S.A. Koszt tej części został ustalony na 12 mln 800 tys. zł. Niebawem także zostanie wyłoniona w przetargu firma, która dostarczy odpowiedni sprzęt komputerowy.

Dzięki tak rozbudowanej infrastrukturze możliwe będzie podłączenie 161 samorządowych jednostek oraz udostępnienie mieszkańcom 20 stanowisk w różnych miejscach: bibliotece, urzędzie miejskim, szpitalu, lodowisku. Miasto zakłada też dostęp dla użytkowników notebooków, netbooków, palmtopów dzięki instalacji w różnych częściach miasta 8 hotspotów.

Źródło: wirtualnemedia.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.