Facebook Google+ Twitter

Elbląg. Kwiaty nadziei pomogą hospicjum

Żonkile są symbolem nadziei w walce z rakiem. Cebulki tych kwiatów posadzili pracownicy i przyjaciele elbląskiego hospicjum. Kwitnące żonkile wiosną wolontariusze będą rozdawali podczas kwest na rzecz hospicjum.

Przed elbląskim hospicjum posadzono żonkile, przeznaczone na przyszłoroczną wiosenną kwestę na rzecz pacjentów elbląskiego hospicjum / Fot. Arkadiusz PodhorodeckiPola nadziei z żonkilami, to program zainicjowany przez Fundację Marie Curie Cancer Care z Edynburga w Wielkiej Brytanii. Akcja stała się popularna w całej Europie, także w Polsce. Żonkile są symbolem nadziei na nowe życie w wielu krajach, stąd pewnie popularność tej akcji.

Po raz pierwszy w Elblągu cebulki zostały posadzone w 2004 roku na Placu Jagiellończyka. Tak się od tego czasu rozrosły, że nie trzeba było ich w tym roku dosadzać. - Stąd pomysł, by kwiaty posadzić także przed hospicjum - mówi Anna Podhorodecka z Hospicjum im. Aleksandry Gabrysiak w Elblągu. Sadzenie żonkili jest okazją do przypomnienia idei hospicjów. - Uwrażliwiamy na potrzeby chorego człowieka – wyjaśnia Anna Podhorodecka. - Apelujemy, że warto zostać naszym wolontariuszem - dodaje.

Wielu osobom hospicjum kojarzy się tylko ze śmiercią. - Przekonujemy, że hospicjum to też życie - mówi Wiesława Pokropska, dyrektor hospicjum. - Pomagamy chorym w ostatnich dniach życia. Nie rozmawiamy o śmierci. Zapytani o nią nigdy nie kłamiemy. Akcja sadzenia jest okazją do spotkania się przyjaciół elbląskiego hospicjum. Rozmawiamy przy słodkim poczęstunku przygotowanym przez T. Deker Patissier&Chocolatier s.c. cukiernia w Elblągu - mówi Anna Podhorodecka.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Anna Podhorodecka
  • Anna Podhorodecka
  • 26.11.2011 20:08

Pozdrawiam redaktor Wosińską. Wielkie dzięki za wspieranie naszych hospicyjnych działań! Anna

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję za jakże potrzebny artykuł.Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.