Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10048 miejsce

Elbląg. Kwiaty nadziei pomogą hospicjum

Żonkile są symbolem nadziei w walce z rakiem. Cebulki tych kwiatów posadzili pracownicy i przyjaciele elbląskiego hospicjum. Kwitnące żonkile wiosną wolontariusze będą rozdawali podczas kwest na rzecz hospicjum.

Przed elbląskim hospicjum posadzono żonkile, przeznaczone na przyszłoroczną wiosenną kwestę na rzecz pacjentów elbląskiego hospicjum / Fot. Arkadiusz PodhorodeckiPola nadziei z żonkilami, to program zainicjowany przez Fundację Marie Curie Cancer Care z Edynburga w Wielkiej Brytanii. Akcja stała się popularna w całej Europie, także w Polsce. Żonkile są symbolem nadziei na nowe życie w wielu krajach, stąd pewnie popularność tej akcji.

Po raz pierwszy w Elblągu cebulki zostały posadzone w 2004 roku na Placu Jagiellończyka. Tak się od tego czasu rozrosły, że nie trzeba było ich w tym roku dosadzać. - Stąd pomysł, by kwiaty posadzić także przed hospicjum - mówi Anna Podhorodecka z Hospicjum im. Aleksandry Gabrysiak w Elblągu. Sadzenie żonkili jest okazją do przypomnienia idei hospicjów. - Uwrażliwiamy na potrzeby chorego człowieka – wyjaśnia Anna Podhorodecka. - Apelujemy, że warto zostać naszym wolontariuszem - dodaje.

Wielu osobom hospicjum kojarzy się tylko ze śmiercią. - Przekonujemy, że hospicjum to też życie - mówi Wiesława Pokropska, dyrektor hospicjum. - Pomagamy chorym w ostatnich dniach życia. Nie rozmawiamy o śmierci. Zapytani o nią nigdy nie kłamiemy. Akcja sadzenia jest okazją do spotkania się przyjaciół elbląskiego hospicjum. Rozmawiamy przy słodkim poczęstunku przygotowanym przez T. Deker Patissier&Chocolatier s.c. cukiernia w Elblągu - mówi Anna Podhorodecka.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Anna Podhorodecka
  • Anna Podhorodecka
  • 26.11.2011 20:08

Pozdrawiam redaktor Wosińską. Wielkie dzięki za wspieranie naszych hospicyjnych działań! Anna

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję za jakże potrzebny artykuł.Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.