Facebook Google+ Twitter

Elbląg. Paralizator nie pomógł, policjant użył broni

Działanie paralizatora nie spowodowało obezwładnienia agresora. Mężczyzna nadal wymachiwał nożem, ranił nim w rękę policjantkę. Wtedy użyto broni palnej. Ranny 18-latek znalazł się w szpitalu.

 / Fot. Jerzy KirzyńskiNa oddziale chirurgii przebywa również policjantka z raną ciętą przedramienia.

Tuż przed godziną 19.00 dyżurny elbląskiej komendy Policji odebrał zgłoszenie o agresywnym mężczyźnie, który trzymanym w ręku nożem, ma zastraszać przechodniów na ul. Wiejskiej.

Na miejsce zdarzenia wyjechały dwa policyjne radiowozy.

Funkcjonariusze nie zastali mężczyzny na ulicy, świadkowie podali adres pod którym miał się znajdować poszukiwany. Gdy mundurowi weszli do mieszkania mężczyzna wciąż trzymał w ręku nóż. Nie stosował się do poleceń funkcjonariuszy.

Użyto wobec niego paralizatora, jednak nie odniosło to skutku. Mężczyzna w pewnym momencie ruszył przed siebie i skaleczył nożem policjantkę. Padł strzał ostrzegawczy, ale młody mężczyzna nadal był agresywny, wtedy policjant strzelił mu w nogę.

18-latek został obezwładniony i zatrzymany.

Przewieziono go karetką do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

 / Fot. Archiwum KMP Elbląg - W szpitalu zostanie zbadany na obecność alkoholu i środków odurzających w organizmie - poinformował podkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu. - Jak ustalili funkcjonariusze jest on już zanotowany w policyjnej kartotece.

Jest także poszukiwany listem gończym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.