Facebook Google+ Twitter

Elbląg. Wyniki tegorocznej Świątecznej Zbiórki Żywności imponują!

W ogólnokrajowej akcji Szlachetna Paczka, kierowanej z Krakowa, w Elblągu obdarowano 55 rodzin, które otrzymały 323 kartony z wyrobami AGD, słodyczami, odzieżą, środkami czystości, a czasem także meblami. Wśród prezentów znalazło się łóżko piętrowe i pralka.

Szlachetna pomoc ubogim, samotnym, chorym, bezdomnym oraz matkom samotnie wychowującym dzieci, rodzinom wielodzietnym, dzieciom z rodzin patologicznych teraz, przed Świętami Bożego Narodzenia, ma szczególny wymiar społeczny. To właśnie pod tym kątem od 15 lat trwa w Polsce akcja Świątecznej Zbiórki Żywności. Tradycyjnie odbywa się co roku w pierwszy weekend grudnia. Biorą w niej udział wolontariusze - młodsi i starsi - dorośli oraz uczniowie szkół i studenci.

W tym roku w całym kraju zaangażowało się w zbiórkę ponad 35 tys. wolontariuszy. Zebrano 730 ton żywności. To liczba rekordowa - o 130 ton większa niż zakładali organizatorzy akcji. W ubiegłym roku było 600 ton, a 15 lat temu, kiedy startowała akcja, zebrano 33 tony.

Zbiórka zakończona. Żywność policzona, zważona i posortowana. Magazyny wypełnione po brzegi. Trwa robienie i dostarczanie paczek. Wolontariusze wciąż jednak mają pełne ręce roboty. Sukcesywnie ekipy wolontariuszy dowożą paczki do domów potrzebujących. Zaskoczone miłą wizytą dorośli, a szczególnie dzieci, nie kryją wyrazów wdzięczności. Rodziny dostają czasem po kilka paczek, a nawet kilkanaście. Rodzice i dzieci skaczą z radości - mają nie tylko radosne iskierki, ale i nieraz łezki szczęścia w oczach. Słów podziękowania nie ma końca. To bardzo miłe wrażenia, jakie odbierają w różnych środowiskach, zapracowani wolontariusze.

Uradowana mama z Elbląga samotnie wychowująca czwórkę dzieci zapewnia, że dzięki akcji Szlachetna Paczka będą miały w tym roku radosne święta. Ośmioletni chłopczyk z wrodzonym darem artystycznym - syn uradowanej mamy, wręczył wolontariuszom wykonaną z gliny własnymi zdolnymi rączkami gwiazdkę betlejemską. To nie jedyna rodzina obdarowana. Takich rodzin z Elbląga i okolic obdarowano 69. Wszędzie wolontariuszy spotykała podobna reakcja rodzin - radosny okrzyk szczęścia i piękny uśmiech dzieci.

Czytaj dalej ---->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Alleluja!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.