Facebook Google+ Twitter

Electric Wire Hustle, czyli nowozelandzki soul w Poznaniu

Już dziś, w ramach Maltańskiej Sceny Muzycznej w Poznaniu, wystąpi future soulowe trio - Electric Wire Hustle.

"Brooklyn Sunset" / Fot. Alan WrightElectric Wire Hustle to niesamowite soulowe trio z Wellington, miasta które już od pewnego czasu stanowi centrum młodej sceny muzycznej Nowej Zelandii. Brzmienie tamtejszych, współczesnych twórców, jest bardzo charakterystyczne, artyści (m.in. też Trinity Roots, Eru Dangerspiel, Ladi6 i Julien Dyne) opierają się na post hip hopowych beatach, elektronicznych, żywych lub samplowanych instrumentach i przede wszystkim niezwykle ciepłych soulowych wokalach.

W takiej stylistyce, doskonale czuje się także, właśnie grupa Electric Wire Hustle. Ich muzyka, future soul, skutecznie przełamuje stylistyczne bariery i wybiega w przyszłość. Panowie jednak nie zapominają przy tym o swoich korzeniach. Solidna baza rytmiczna, analogowe brzmienia syntezatorów i gitary stanowią idealne tło dla subtelnych wokali Mary TK.

Mara jest nie tylko wokalistą, ale też doskonałym muzykiem i producentem. Wspomaga zespół także grając na gitarze i basie. Jego głęboki głos zyskał wielu zwolenników nie tylko wśród słuchaczy, ale też i znanych artystów, którzy chętnie zapraszają go do współpracy (m.in. Pacific Heights, The Blackseeds, Om'masa Keitha (Sa-Ra), Muhsinah, czy Jake One'a). Niewątpliwy sukces Mara to także jego miejsce w grupie (bardzo zresztą prestiżowej) finalistów Red Bull Music Academy. Dźwięki perkusyjne to natomiast zasługa Myeale Mazany, jak pisze prasa muzyczna - "Myeale to przyszłość sztuki perkusyjnej Nowej Zelandii". Muzyk ukończył wyższą szkołę muzyczną na wydziale jazzowym, a będąc dwudziestolatkiem, był dwudziestolatkiem bardzo szczęśliwym, w wieku tym bowiem odbył tournee po Australii, Japonii i Europie, grając z takimi grupami jak Recloose Live Band i Olmecha Supreme. I ostatni z trio, kręgosłup Electric Wire Hustle - David "Taay" Wright. David, to główny producent o niebywałej wyobraźni. Współpracował m.in. z Dj Fitchie z Fat Freddy's Drop, Cherie Mathieson i Pacific Heights, oraz z renomowanymi artystami sceny międzynarodowej Flying Lotus czy Wajeed. Krytycy mówią o nim, że jest - "wizjonerem i artystą światowego kalibru".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.