Facebook Google+ Twitter

Electronic Beats ląduje w Polsce 2 grudnia

2 grudnia pierwsza edycja międzynarodowej imprezy muzycznej zawita do Warszawy do Soho Factory. Przed nami Wiley, Zola Jesus i The Drums!

Po Berlinie, Wiedniu, Barcelonie i Pradze - kilku spośród miast goszczących dotychczas tę prestiżową imprezę - czas na Polskę. Dołączamy do grona państw, które zorganizują Electronic Beats, program muzyczny nie tylko oparty na koncertach, ale także związany z magazynem muzycznym, wydawnictwami płytowymi i innymi ciekawymi inicjatywami. Co przygotowali dla nas organizatorzy?

Pierwsza edycja to miejsce dla najgorętszych, i to potraktowanych mocno eksperymentalnie i przekrojowo. Na początek - dama występująca pod pseudonimem Zola Jesus, Rosjanka urodzona w USA, posiadaczka fascynującego głosu 22-letnia artystka, która w odróżnieniu od innych dam muzyki, oddała gitarę za elektronikę. Nie do wiary, jak ciemne pomysły tkwią w tej jasnej głowie, i jak dobrze się ich słucha. Z resztą, jeśli komuś bliżej duchowo do Galas i Swans niż Blondie (nikomu nie ubliżając), można się spodziewać niebanalnego.

Drugim artystą jest grime'owy Wiley, mistrz gatunku, jak przedstawia się byłego muzyka Roll Deep. Wiley, lub inaczej Eskiboy, próbował swoją twórczość reklamować pod etykietką eski, wygląda jednak na to, że poddał te ambicje na rzecz przyjętego już grime'u. Sam z resztą przyznaje w utworze "100% Publishing" “I know some don't care about the grime scene but I'm gonna until I die" - deklaracja przynależności z pierwszej ręki. Wiley zaprezentuje nam garść nowoczesnych brzmień, żeniących elektronikę z rapem w sposób godny innych Londyńczyków, którzy odnieśli spory sukces w alternatywnej muzyce: The Streets czy Dizzee Rascal. Będzie gorąco.

Wreszcie, żeby rozrzedzić nieco atmosferę i przypomnieć o beztroskim lecie, alternatywa w postaci klasycznego indie, minimalistycznie brzdąkające, urocze dzieciaki występujące pod ksywą The Drums. Młodzieńcy narobili sporo szumu wokół siebie w 2009 roku, po trzech latach współtworzenia, kawałkiem o surfingu, i tak już zostało: surfing przylgnął do nich na dobre. Wydali już dwie płyty, obie ucieszyły krytykę i publiczność, nadeszła więc pora na pierwszy w Polsce koncert - kawałek słońca w sercu polskiej jesieni.

Electronic Beats 2 grudnia w Warszawie, w Soho Factory. Miejcie to na oku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.