Facebook Google+ Twitter

Elektroniczne dowody osobiste juz od 2011

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-29 17:44

Od 2011 roku w Polsce mają zostać wprowadzone elektroniczne dokumenty tożsamości. Dowód elektroniczny będzie miał taki sam status prawny, jak tradycyjny dowód osobisty - poinformowano w komunikacie Centrum Informacyjnego Rządu.

Nowy dokument zostanie wprowadzony w celu zapewnienia bezpieczeństwa transakcji zawieranych drogą elektroniczną. Przyjęto, że dowód osobisty będzie też wykorzystywany jako dokument potwierdzający uprawnienie obywatela do korzystania z wielu usług, na przykład medycznych.

Zaproponowano również , aby prawo do dowodu osobistego przysługiwało obywatelowi polskiemu z chwilą urodzenia. Obecnie uprawnienie takie przysługuje w momencie ukończenia 13 lat.

Na dzisiejszym posiedzeniu rząd zaakceptował też projekt zmian w ustawie o zapasach ropy naftowej, produktów naftowych i gazu ziemnego. Przyjęto zasady postępowania w sytuacjach zagrożenia bezpieczeństwa paliwowego państwa i zakłóceń na rynku naftowym.

Rada Ministrów wydała także rozporządzenie w sprawie wykazu przedsięwzięć Euro 2012. Dzięki temu prywatni inwestorzy przy realizacji inwestycji określonych w wykazie mogą korzystać z przyspieszonego trybu administracyjnego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.