Facebook Google+ Twitter

Elektroniczne flamenco w Sali Kongresowej w Warszawie

Zespół Chambao grający elektroniczne flamenco wystąpił na jednym z dwóch koncertów w Polsce, w Sali Kongresowej w Warszawie. Już w sobotni wieczór wrocławianie będą mogli przeżyć niezwykłego podróż, tak jak widzowie w stolicy.

Grupa Chambao. Zdjęcie MMS. / Fot. Michał TrybuszPołączenie tradycji z nowoczesnością, fuzja klimatów, niezwykła energia... to wszystko dało się odczuć podczas warszawskiego koncertu grupy Chambao. Rewelacyjny zespół z obdarzoną niezwykłym głosem wokalistką - Mari Del Mar Rodriguez wprawił publiczność w błogi stan i przeniósł nas wszystkich w inną szerokość geograficzną, gdzie zgodnie obok siebie żyje wiele kultur, a ludzie czerpią z tego bogatego dziedzictwa.

I tak mieliśmy motywy arabskie, jazzowe, wspaniałe instrumentalne solówki i piękne kompozycje zebrane z całej - sześcioletniej kariery zespołu. Nie zabrakło największych hitów - "Ahi estas Tu", "Pokito a poko", ale Mari wyśpiewała również kilka kawałków z najnowszego krążka zatytułowanego "Con otro aire".

Największe wrażenie wywarła na mnie otwartość Mari. Nie bała się na początku zachęcić ludzi do tańca i po chwili pod sceną zrobił się tłum. Po trzeciej piosence rzędy w Kongresowej stały się tylko umową, a pod koniec tańczyli już prawie wszyscy, kołysząc się w rytm genialnej muzyki. Mari łapała świetny kontakt z publicznością. Próbowała mówić łamaną angielszczyzną (kto by się w Hiszpanii uczył angielskiego?), ale kiedy zorientowała się, że publiczność rozumie jej ojczysty język, od razu zaczęła mówić po hiszpańsku, ze specyficznym, andaluzyjskim dialektem, który dodaje jeszcze większego uroku piosenkom przez nią wykonywanych.

Ten wspaniały koncert zapadnie na bardzo długo w mojej pamięci. Energia bijąca ze sceny udzieliła się wszystkim. Kto bowiem nie lubi gorącego słońca, pozytywnych emocji i przyjemnych, wprawiających w miłe wibracje dźwięków?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Fajna relacja - tylko pozazdrościć możliwości obejrzenia i wysłuchania koncertu :) Zdjęcie - wiadomo, raczej wiele nie wnosi ;) Ale i tak spory plus :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.