Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7317 miejsce

Elektroniczne licencje ESD

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-07-16 16:34

Rynek oprogramowania komputerowego od kilku lat stał się bardzo różnorodny. Ostatnią najbardziej popularną nowinką technologiczną z zakresu softu stały się elektroniczne wersje ESD.

Ekonomiczne oprogramowanie

Rynek oprogramowania komputerowego od kilku lat stał się bardzo różnorodny. Producenci każdego dnia prześcigają się w tworzeniu nowszych wersji programów. Konkurencyjne firmy szukają wyróżników czym mogą przyciągnąć zainteresowanie potencjalnych klientów. Wynikiem tych starań są najnowsze technologie. Ostatnią najbardziej popularną nowinką technologiczną z zakresu softu stały się elektroniczne wersje ESD.

ESD a BOX

Electronic Software Distribution w skrócie ESD to sposób bezpośredniej dystrybucji oprogramowania wśród ich użytkowników. Powstała ona w odpowiedzi na potrzebę eliminacji kosztów dystrybucji oprogramowania w wersji pudełkowej kupowanej za pośrednictwem Internetu.

Ekonomia

Zakupując licencję pudełkową zawsze musieliśmy liczyć się z kosztami: transportu/przesyłki, pudełka, płyty CD etc. Koszty te wprawdzie były kosztami ukrytymi, aczkolwiek ponosili je klienci. Dzięki możliwości zakupu licencji ESD możemy ich uniknąć, ponieważ licencja elektroniczna (jak sama nazwa wskazuje) przesyłana jest drogą elektroniczną. Za pośrednictwem e-mail do użytkownika końcowego trafiają tylko pliki z kluczami lub numery seryjne produktów. Plik instalacyjny pobierany jest bezpośrednio ze strony producenta, a instrukcja obsługi zawarta jest w treści wiadomości e-mail.

Wygoda

Kolejna ważną zaletą dystrybucji oprogramowania w wersji elektronicznej jest wygoda ich użytkowania. Wybierając ten typ licencji przede wszystkim nie musimy się martwić o to, że nie zdążmy na pocztę… Podczas zakupów wersji elektronicznych nasze zamówienie zostaje realizowane w bardzo krótkim czasie. Po szybkim dokonaniu płatności klucze są w naszym posiadaniu w ekpresowym tempie. Dodatkowo zakupując licencje ESD mamy poczucie bezpieczeństwa, że nasz certyfikat z kluczami nie przepadnie i po przeinstalowaniu systemu operacyjnego go odnajdziemy, bez obawy o kolejną złośliwość rzeczy martwych.

Ekologia

Ostatnio tak bardzo modna i w przypadku oprogramowania komputerowego odnajduje swoje miejsce. Wybierając licencję ESD przyczyniamy się do ochrony naszej planety. Licencje ESD nie wymagają żadnych papierków, kartoników, książeczek. Nie wymagają również żadnych płyt CD, które należy utylizować.

Wynalazek XXI wieku

Licencje ESD są tworem elektronicznym godnym miana wynalazku XXI wieku. Dostępne zawsze i dla wszystkim, pomagają użytkownikom w pełni cieszyć się z funkcjonalności zakupionych programów unikając straty czasu na przepisywanie kluczy, wyjścia na pocztę, czy szukanie instrukcji obsługi.

Malwina Sakowska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.