Facebook Google+ Twitter

Elektroniczne przetargi będą testowane w Krakowie

  • Źródło: Gazeta Krakowska
  • Data dodania: 2006-08-29 08:44

Kraków będzie prawdopodobnie pierwszym w Polsce miastem, które dołączy do elektronicznego systemu zakupu towarów, usług, czy robót budowlanych, prowadzonych przez szpitale.

O pomyśle dyskutowali wczoraj w krakowskim szpitalu im. L. Rydygiera krakowscy lekarze oraz minister zdrowia Zbigniew Religa. - W ciągu roku koszt takich zakupów to ok. 40-50 mln zł - ocenia Krzysztof Kłos, dyrektor szpitala im. Rydygiera. - Dzięki temu systemowi można osiągnąć zmniejszenie tej kwoty o ok. 20 procent. Ale będę zadowolony nawet, jeśli ceny transakcyjne spadną o 5 proc. To już będzie duży sukces - dodaje. Oznaczałoby to, że w skali roku w budżecie szpitala zostanie kilka milionów złotych na inne cele, jak np. zakup sprzętu medycznego.

Krakowskie szpitale są jednak dopiero na początku tej drogi. Do końca tego roku planuje się wdrożyć system pilotażowy w jednej, czy dwóch placówkach. Jeżeli system spełni oczekiwania, to w porzyszłym roku będzie wprowadzany w pozostałych szpitalach. Właścicielem Polskiej Platformy Przetargowej, narzędzia realizującego aukcje i przetargi elektroniczne, jest Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych. Główne zapowiadane korzyści elektronicznych zakupów dla szpitali to: oszczędności cenowe, odbiurokratyzowanie procedur, dostęp do dużej liczby dostawców, skrócenie czasu negocjacji, a przede wszystkim, co podkreślał obecny na krakowskim kongresie minister zdrowia Zbigniew Religa, poprawa konkurencyjności, przejrzystość oraz niepodatność na korupcję.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.