Facebook Google+ Twitter

Elektroniczne symfonie Przezdzieckiego wreszcie wydane!

29 kwietnia swoją premierę miał debiutancki album Jurka Przezdzieckiego weterana rodzimej sceny elektronicznej oraz współtwórcy eksportowego projektu Bigwigs. Krążek "Biscuit Symphony” wydany został przez niemiecką wytwórnię Definition Records.

materiał prasowy / Fot. .Po wielu latach serii EPek oraz nagrań dla zachodnich wytwórni (np. Svena Vatha - Cocoon) Przezdziecki zebrał rozległy i ciekawy materiał muzyczny, który jest swoistym podsumowaniem jego ostatnich dwóch lat poszukiwania własnego, muzycznego języka. Jak przyznaje sam autor, "Biscuit Symphony" nie należy odczytywać jako formy typowego podsumowania; jest to raczej rodzaj przegląd, retrospekcja tego, co obecnie interesuje Przezdzieckiego w muzyce.

Na "Biscuit Symphony" składa się dziesięć kompozycji o różnorodnej stylistyce. Wpisują się one jednak w jeden wspólny mianownik - szeroko pojmowany kanon progresywnej muzyki elektronicznej, w którym zderzają się ze sobą wpływy electro, house, minimal, techno oraz trance. Owa różnorodność brzmieniowa jest podkreślona przez niepowtarzalny charakter poszczególnych nagrań. Na tym debiutanckim albumie można znaleźć utwory motoryczne, kipiące klubową energią (np. "Ech Och Time" oraz "Relationship Sunblock"), jak i bardziej epickie, rozmarzone i przepełnione głębią ("My Left Side is Yours", a także "The Fifth Piece of Me"). Jako ciekawostkę można przytoczyć fakt, że niektóre z tytułów nagrań są nagłówkami emailowych spamów, jakie Przezdziecki dostawał w okresie stworzenia tego materiału. Kolejnym smaczkiem dla miłośników tego gatunku muzyki jest informacja, że jedno z nagrań Jurka zostało wybrane przez zespół Depeche Mode do ich światowej trasy koncertowej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.