Facebook Google+ Twitter

Elektroniczne uderzenie Apoptygmy Berzerk

Ich najnowsza płyta "Rocket Science" pomimo, że nie trafi do szerokiej grupy odbiorców stanowi ciekawą propozycję dla wszystkich fanów muzyki elektronicznej oraz również dla tych znudzonych twórczością Briana Molko.

 / Fot. Okładka płyty- Jeśli studiowałbym matematykę albo inżynierię taki sam przedział czasu jaki poświęciłem "nauce" muzyki i pracy z Apoptygmą, prawdopodobnie do tej pory byłbym naukowcem odpowiedzialnym za start rakiety. To część tego, skąd bierze się "Rocket Science". Robię jedyną rzecz na której się znam. Apoptygma była moim życiem od 18. roku życia - mówi wokalista, Stephan L. Groth o najnowszej płycie zespołu.

To zaangażowanie słychać chyba najwyraźniej spośród całej twórczości Apoptygmy właśnie na "Rocket Science". Wydawnictwo jest dopracowane, starannie wydane oraz przede wszystkim - kryje się za muzyką również dobra historia, którą zespół opowiada ciekawie i z pomysłem.

Trudność, która zablokuje dostęp do ich muzyki wielu potencjalnym słuchaczom bierze się właśnie ze złożoności każdej kompozycji. Czyli prościej - aby rozkoszować się pełnym rozwinięciem linii melodycznej, która nadchodzi przeważnie w 2 zwrotce lub refrenie trzeba przebrnąć przez semantycznie wypełniony do granic możliwości tekst oraz tak charakterystyczne dla synth popu dźwięki keyboardów połączonych z wieloma efektami elektronicznymi. Dla nieprzywykłego słuchacza, muzyka Apoptygmy może wydać się chaotyczna, wręcz odstręczająca od słuchania. Ale jeśli uda nam się dostosować spojrzenie na muzykę do tego Apoptygmy okazuje się, że "Rocket Science" aż wibruje od dobrej warstwy lirycznej, jak i muzycznej. W kawałku "Incompatible" w refrenie usłyszeć możemy wchodzący lekko drugi wokal kobiecy, a w "Rocket Calculator" i następującym po nim "Right" znaleźć możemy wpływy formacji Kraftwerk.

 / Fot. Appaloosa/Wiki commonsOtwierając album hasłem "Miło Was poznać, przybyliśmy tu spuścić na was bomby" zaznaczają, że ta eksplozja nie jest słowem wyssanym z palca, odbywa się ona podczas słuchania każdej piosenki z "Rocket Science".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.