Facebook Google+ Twitter

Elektroniczny Husky w sopockiej Mandarynce

Elektroniczny duet z Wrocławia, Husky zagra 12 lipca (czwartek) w sopockiej Mandarynce. Koncert będzie promował wydany parę miesięcy temu drugi album zespołu pt. "Zgadnij".

Husky / Fot. materiały prasowe Rockers PublishingDebiutancki album grupy „Czy słyszysz?” wydany w 2003 r. okazał się sporym wydarzeniem na polskiej scenie klubowo-elektronicznej. Wokalistka DJ Patrisia i tworzący podkłady muzyczne Jacek Dojwa zaproponowali oryginalny jak na tamte czasy materiał penetrujący oniryczno-transową stylistykę trip-hopu.

Smaku dodawały ciekawe teksty w większości śpiewanie po polsku, co nie jest częstym zjawiskiem wśród zespołów wykonujących podobną muzykę. I choć trip-hop na światowych scenach święcił triumfy dobre parę lat wcześniej i wyczerpał się wraz z największymi dokonaniami takich grup jak Massive Attack, czy Portishead, wrocławskiemu duetowi udało się wprowadzić świeży powiew na polskiej scenie i zyskać uznanie fanów.

Wydany pod koniec zeszłego roku drugi album "Zgadnij" nie poddaje się już tak jednoznacznej, muzycznej klasyfikacji. Podobnie jak cała muzyka trip-hopowa, wrocławianie postanowili poszukać inspiracji wśród innych gatunków. Na „Zgadnij” znajdziemy po trochu wszystkiego, co we współczesnej muzyce elektronicznej najlepsze: jazzowe improwizacje, elektroniczne szumy i piski, breakbeatowe łamańce i taneczne bity. W efekcie powstała płyta z dobrą muzyką klubową, która jednak w warstwie muzycznej nie wyróżnia się niczym wyjątkowym na tle innych tego typu wydawnictw. A raczej nie wyróżniałaby się, gdyby nie niesamowity głos Patrisii, w konfrontacji z którym podkłady Dojwy szybko stają się dalekim tłem. Wokalistka urzeka subtelnymi wokalizami i zmysłowym szeptem, co idealnie współgra z lirycznymi, ale na szczęście niepopadającymi w banał intymnymi tekstami. Można będzie sie o tym przekonać na sopockim koncercie w Mandarynce, gdzie Husky zagra przede wszystkim kompozycje ze swojego ostatniego albumu.

Husky, 12 lipca (czwartek), godz. 21, Mandarynka (Sopot, ul. Bema 6), wstęp: 15 zł, 20 zł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.