Facebook Google+ Twitter

Elektroniczny koniec wakacji

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2007-09-05 19:10

Najlepsi didżeje z Niemiec i Polski zamiksują fanom muzykę elektroniczną w piątek na Polach Mokotowskich.

Gwiazdy niemieckiej sceny muzycznej, duet didżejski Kyau&Albert to niewątpliwa atrakcja piątkowej imprezy Summer Dream Festival 2, która odbędzie się na Skrze na Polu Mokotowskim. Wystąpią w ramach swojej światowej trasy koncertowej z okazji 10-lecia istnienia agencji muzycznej Euphonic, której są założycielami.

Duet znad Renu regularnie koncertuje w największych europejskich klubach, a także w Ameryce i Australii. Są autorami takich klubowych hitów jak „Megashira”, „Kiksu” czy „Always a fool”. A w ostatnim notowaniu rankingu „DJ Magazine” dołączyli do światowej czołówki wykonawców muzyki elektronicznej. Podczas imprezy nie zabraknie również muzyki serwowanej przez ścisłą polską czołówkę artystów elektronicznych. Wśród nich znajdziemy m.in. dwóch uznanych już DJ-ów jak Angelo Mike i Tiddey.

Angelo Mike, czyli Jarek znany jest nie tylko warszawskim klubowiczom, ale także publiczności od Olsztyna aż po Katowice, a od pewnego czasu zdobywa uznanie wśród w Czechach, Słowacji, Rosji, Niemczech, Irlandii, Szkocji, Anglii, a nawet na Malcie, gdzie występował na festiwalach oraz w klubach. Natomiast w Polsce czytelnicy magazynu „Laif” uznali go za „Najlepszego Dja 2002, 2003, 2004” oraz „Najlepszego Dja 2005”.

Angelo Mike zagrał też na prestiżowych festiwalach muzyki elektronicznej, odbywających w Niemczech, min. na festiwalu „Mayday” w Dortmundzie i „Soundtropolis” pod Berlinem. Z kolei Tiddey, czyli Darek Plaza, sporo czasu spędził w holenderskich klubach, gdzie zgłębiał tajniki tamtejszej sceny trance ( jedna z odmian muzyki elektronicznej) pod okiem znanych didżejów Perana Van Dijka i Ron vda Beukena.

W Warszawie wyjątkowo sporadycznie odbywają się tego typu imprezy. Piątkowa zabawa przy muzyce elektronicznej jest więc unikalnym wydarzeniem. „Summer Dream Festival 2” jest drugą edycją imprezy organizowanej przez warszawską agencję „Warsaw in Love”. Po sukcesie pierwszego wydarzenia, które odbyło się w czerwcu tego roku, organizatorzy postanowili powtórzyć zabawę. W poprzedniej edycji bawiło się ponad 1500 osób, podobnego zainteresowania organizatorzy spodziewają się także i w najbliższy piątek. – Tego typu wydarzenia właściwie nie są organizowane w stolicy, a z powodzeniem odbywają się np. w Poznaniu. A przecież stolica ma więcej możliwości. Poza tym festiwale muzyki elektronicznej robione z ogromnym rozmachem odbywają się na całym świecie. W Warszawie także można znaleźć publiczność, która chętnie będzie się bawić na takich imprezach – mówi Marcin Szarecki, organizator wydarzenia.

Blasku piątkowej imprezy na Skrze dodadzą pokazy laserowe oraz inne efekty wizualne, jak gra świateł, przygotowane przez specjalistów z całego kraju. – To na pewno zrobi na klubowiczach ogromne wrażenie, bo będzie użyty ten sam sprzęt laserowy, jaki jest wykorzystywany podczas tego typu imprez na najbardziej znanych festiwalach zagranicą – zapewnia Marcin Szarecki. Więcej informacji na temat festiwalu oraz zakupu biletów na stronie internetowej:www.summerdream.pl. Cena biletu w dniu imprezy wynosi 40 zł. Wejście od godziny 20.

Julia Sawicka, Polskapresse

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.