Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

33719 miejsce

Elektronika sterowana myślami

To, co do tej pory widzieliśmy tylko w filmach science-fiction, powoli staje się rzeczywistością. Firma NeuroSky stworzyła urządzenie do obsługiwania sprzętu elektronicznego za pomocą myśli oraz do... zabawy w zabijanie zombie.

 / Fot. Screen ze strony http://techon.nikkeibp.co.jp/english/NEWS_EN/20080911/157833/?SS=imgview_e&FD=1475433072&ad_qFirma NeuroSky skonstruowała prototyp urządzenia o nazwie MindSet. Dzięki niemu możliwa będzie obsługa sprzętu elektronicznego wyłącznie za pomocą myśli. MindSet wygląda niepozornie - jak standardowe słuchawki. Dodatkowo posiada biosensoryczny czujnik, dotykający czoła. Po nałożeniu "słuchawek" na głowę czujnik odczytuje fale alfa, beta, gamma itd., wysyłane przez mózg. Ważnym elementem jest oprogramowanie, które interpretuje dane pochodzące od fal mózgowych i "przemienia" je w konkretne polecenia dla urządzenia elektronicznego. Testy prototypu tego wynalazku przeprowadzone na telefonie komórkowym zakończyły się pomyślnie. Dane z mózgu, odczytane przez Mindset, "wędrowały" do telefonu komórkowego poprzez system Bluetooth, służący do bezprzewodowej transmisji danych.

Podczas oficjalnej prezentacji działania wynalazku można było obejrzeć na ekranie telefonu komórkowego m.in. dane dotyczące stopnia zrelaksowania mózgu użytkownika oraz przekonać się, że za pomocą fal mózgowych można sterować postacią w grze. Celem gry było przeprowadzenie biedronki z jednego punktu do drugiego za pomocą myśli. Im większy był stopień koncentracji, tym szybciej poruszała się biedronka.

Trwają prace nad przystosowaniem urządzenia do obsługi m.in. domowego sprzętu audio i wideo. Na razie urządzenie firmy NeuroSky składa się z kilku elementów, ale firma chce zawrzeć całą swoją technologię w pojedynczym chipie, który będzie mógł być łatwo wdrożony np. do słuchawki Bluetooth.

Zabij zombie siłą myśli


Firma NeuroSky na tegorocznych targach gier komputerowych Tokyo Game Show w Japonii (9-10 października) zaprezentowała dzieło będące efektem współpracy ze Square Enix (twórcy m.in. serii gier "Final Fantasy"). Przed prezentacją nie ujawniano żadnych szczegółów, zapowiadano jedynie, że będzie to rewolucyjna nowość - gra sterowana siłą umysłu. Przedstawiciel NeuroSky ograniczył się do enigmatycznej wypowiedzi, że takie sterowanie ma dać graczowi nowe możliwości reagowania na to, co się dzieje w danej grze, skłonić go zarówno do koncentracji, jak i do relaksu. Oficjalny pokaz zgromadził liczną widownię, która poznała ten spektakularny produkt. Grę o nazwie "Judecca".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

mbbclwe
  • mbbclwe
  • 14.07.2011 12:42

SGO9QI <a href="http://fyxnkquwcltn.com/">fyxnkquwcltn</a>, [url=http://zgceepxwyaeo.com/]zgceepxwyaeo[/url], [link=http://vwkatqdtekog.com/]vwkatqdtekog[/link], http://nfaqohgkrrms.com/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Filmy science fiction zaczynają wchodzić w życie. Produkt ciekawy, powinien być rozsądnie używany zresztą jak wszystko.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.