Facebook Google+ Twitter

Elektrownia atomowa w Zachodniopomorskiem?

Władze województwa zachodniopomorskiego napisały list do premiera Tuska, w którym przekonują go, by zgodził sie na usytuowanie elektrowni atomowej w tym regionie. Lokalizacja musi być wybrana do 2013 roku.

Elektrownia jądrowa w Oskarshamn w Szwecji. Policja zabezpieczyła ewakuowała jej pracowników, po tym jak dwóch z nich zostało podejrzanych o sabotaż. Przy jednym z mężczyzn znaleziono ślady materiałów wybuchowych. / Fot. PAP/EPA/Paul Madej / SCANPIXTydzień temu, na wtorkowym posiedzeniu rządu, został przyjęty harmonogram działań dla energetyki jądrowej, który zakłada budowę pierwszej w Polsce elektrowni atomowej. Pod koniec 2013 roku zostanie zawarty kontrakt na pierwszą elektrownię, budowa przewidziana jest na styczeń 2016 i ma potrwać do 2020 roku.

Władze województwa wysłały list do premiera z poparciem lokalizacji. Wojewoda zachodniopomorski Marcin Zydorowicz i marszałek województwa Władysław Husejko chcą przekonać rząd, by elektrownia atomowa stanęła w powiecie stargardzkim w okolicach Marianowa, ewentualnie nad samym morzem. Według "Głosu Szczecińskiego", marszałek chce włączyć się do gry, ponieważ budowa stwarza perspektywy na rozwój gospodarczy, naukowy i społeczny. W związku z wybudowaniem elektrowni powstanie ponoć 20 tys. nowych miejsc pracy.

O elektrownie zabiegają także województwo wielkopolskie i pomorskie.

Czytaj także: Gdzie stanie polska elektrownia atomowa?


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Słyszałem o Stepnicy, gdzie nie będzie problemu z wodą...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.