Facebook Google+ Twitter

Elektryczne BMW Concept ActiveE

BMW Concept ActiveE bazuje na BMW serii 1 Coupé. Obecnie jest studyjnym modelem napędzanym tylko energią elektryczną.

 / Fot. BMWTradycyjnie już, jak przystało na bawarskiego producenta, pojazd napędzany jest na tylną oś. Zastosowano tu silnik elektryczny całkowicie zsynchronizowany z tylną osią i zaprojektowany specjalnie dla tego modelu. Osiągana moc wynosi 170 KM przy maksymalnym momencie obrotowym 250 Nm. Układ elektroniczny zarządzający mocą umieszczono powyżej napędu.

 / Fot. BMWPrzewidywane przyspieszenie od 0 do 60 km/h w czasie niespełna 4,5 sekundy, a od 0 do 100 km/h - poniżej 9 sekund. Prędkość maksymalna, ok. 145 km/h. Symulowany zasięg na jednym ładowaniu samochodu BMW Concept ActiveE w amerykańskim cyklu pomiarowym FTP72 wynosi 240 km (150 mil), czyli w codziennej eksploatacji z podłączonymi dodatkowymi odbiornikami, takimi jak klimatyzacja czy ogrzewanie szyb, zasięg bez ładowania wynosiłby 160 km (100 mil).

Technika zasilania umożliwia doładowanie akumulatora litowo-jonowego z konwencjonalnego przyłącza elektrycznego, z publicznie dostępnych stacji ładowania lub ze specjalnego zasilacza naściennego Wallbox. Do pełnego naładowania akumulatora z przyłącza elektroenergetycznego wystarczą 3 godziny.

 / Fot. BMWOd modelu seryjnego BMW serii 1 Coupé auto różni się lakierem karoserii, który występuje tu w wersji Liquid White metallic oraz elementami grafiki inspirowanymi elektrycznymi obwodami w neonowym kolorze Electric Blue na masce silnika, drzwiach, dachu i pokrywie bagażnika, a także napisami "ActiveE", "eDrive" i "Efficient Dynamics" na drzwiach i błotnikach. Specyficzne obręcze kół ze stopów lekkich, brak układu wydechowego oraz elementy podświetlone na niebiesko, jak płetwa na dachu i przyłącze ładowania, podkreślają szczególny charakter tego napędzanego elektrycznie pojazdu koncepcyjnego.

 / Fot. BMWWe wnętrzu znajdziemy m.in.: fotele skórzane z wytłaczanymi elementami graficznymi i niebieskimi szwami ozdobnymi oraz listwy wewnętrzne w kolorze karoserii z podświetlaną trójwymiarową grafiką. Zestaw wskaźników i centralny wyświetlacz rozszerzono o elementy specyficzne dla układu elektrycznego. Wykorzystanie innowacyjnych funkcji zdalnego sterowania systemu BMW ConnectedDrive przedstawiono na przykładzie podłączenia smartfonu zintegrowanego całkowicie z systemem informacyjnym pojazdu. Koncepcja samochodu zakłada wyposażenie go w cztery pełnowymiarowe miejsca siedzące i bagażnik o pojemności 200 litrów

BMW Concept ActiveE stanowi kontynuację działalności naukowo-badawczej BMW Group w kierunku rozwoju pojazdów napędzanych elektrycznie w ramach "project i". Jest to drugi pojazd BMW Group po modelu MINI E, który został zaprojektowany i skonstruowany w ramach wyżej wspomnianego projektu

 / Fot. BMW / Fot. BMW / Fot. BMW

Źródło: BMW

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.