Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2077 miejsce

Elektryczne Gitary książkowo: spotkanie w Empiku

W zeszły weekend muzycy Elektrycznych Gitar opowiedzieli, jak wyglądały prace nad wydaną właśnie biografią zespołu, „Przewróciło się”.

Elektryczne Gitary i Przemysław Zieliński podczas spotkania promującego biografię zespołu Na spotkanie z fanami stawili się wszyscy artyści z obecnego składu kapeli, na czele z założycielami Kubą Sienkiewiczem oraz Piotrem Łojkiem. To oni byli najmocniej zaangażowani w powstawanie książki „Przewróciło się”, wyczerpująco opisującej nie tylko historię zespołu, ale i przybliżającej rozległy katalog piosenek napisanych przez blisko trzydzieści lat istnienia Elektrycznych Gitar. Jak się okazało, „Przewróciło się” powstawała ponad cztery lata. Spowodowane to było faktem, że autor biografii zdecydował się na przybliżenie czytelnikowi właściwie każdej piosenki nagranej przez Elektryczne Gitar. Wymagało to nie tylko pochylenia się nad grubo ponad setką tekstów, ale również dotarcia do wielu ekspertów i autorytetów, którzy pomogli w ich interpretacji.
Muzycy przyznali, że z chęcią dzielili się anegdotami z historii zespołu, a także wspomnieniami. Przypomnienie sobie dawnych dziejów było dla artystów czystą przyjemnością. Tak dobra komunikacja i przepływ informacji nie byłyby jednak możliwe, gdyby nie pełne zrozumienie oraz zaufanie między zespołem a autorem „Przewróciło się”. Mimo że dzieli ich jedno pokolenie, szybko udało się znaleźć wspólny język. W rezultacie, zgromadzony w książce materiał wykracza daleko poza sztywne ramy typowej biografii.
Kuba Sienkiewicz i Piotr Łojek, przyjaźniący się od blisko 40 lat, podkreślali, jak ważna dla trwania Elektrycznych Gitar jest ich wspólna znajomość. Przetrwała ona do dziś mimo najprzeróżniejszych zakrętów. Frontman zespołu zwracał szczególną uwagę na wytrwałość Piotra Łojka w jego dążeniach do ciągłego rozwoju kapeli. To właśnie on, w tych najtrudniejszych chwilach mobilizował pozostałych kolegów i zachęcał do dalszego wspólnego grania.
Na spotkaniu opowiadano również o najnowszej płycie zespołu, „Czasownikach”. To druga w dorobku kapeli płyta poświęcona ważnym wydarzeniom z historii Polski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.