Facebook Google+ Twitter

Elektryczne Gitary rozpracowane: premiera biografii we wrześniu

Tęgich głów trzeba było, by ukazać bogactwo historii oraz różnorodność i uniwersalność piosenek Elektrycznych Gitar.

Okładka pierwszej, jedynej i ostatniej biografii Elektrycznych Gitar. / Fot. Wielka RadośćZadania tego podjęli się m.in. prof. Antoni Dudek, Kazik, Jurek Owsiak, prof. Izabella Bukraba-Rylska. O tym, jak wiele emocji budzą Elektryczne Gitary można będzie przekonać się pod koniec września, gdy ukaże się biografia zespołu „Przewróciło się”.

Prof. Antoni Dudek przygląda się piosence o „Wielkiej Solidarności”, a prof. Izabella Bukraba-Rylska wyjaśnia, czemu „Jestem z miasta” to utwór o wsi. Kazik jako młody dziadek radzi Kubie Sienkiewiczowi, gdzie szukać pocieszenia na „Starość”, a duszpasterz hippisów salezjanin Andrzej Szpak zżyma się na „Włosy”. Ciekawie będzie też przekonać się, jak teksty pisane przez muzyków Elektrycznych Gitar interpretowane są przez socjologów, psychologów czy politologów.

Swoje trzy grosze dołożą, a jakże, również sami muzycy wchodzący w skład Elektrycznych Gitar na przestrzeni 26 lat. Każdy z nich – oraz ich współpracownicy i koledzy – podzieli się wcześniej nieznanymi historiami, dobrymi radami oraz przestrogami. Kapela jest już wszak weteranem polskiej sceny i swoje przeżyła. Puenta książki będzie zaskakująca: okaże się, że tym, co przez tyle lat spajało zespół i pozwalało wciąż nagrywać albumy i wspólnie występować, jest zawołanie: „Przewróciło się”. Czyli – im lepiej, tym gorzej.

Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Bernardinum.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.