Facebook Google+ Twitter

Elektryczne Gitary zagrają dla literaturomaniaków z Katowic

W najbliższy majowy weekend w Katowickim Parku Kościuszki kolejna, jubileuszowa edycja Majowych Spotkań Czytelników, Pisarzy i Bibliotekarzy. W niedzielę 24 maja od 12 do 20 na mieszkańców Katowic czekają liczne atrakcje!

 / Fot. PAPFestyn, organizowany już po raz piętnasty, w Parku Kościuszki, przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Katowicach, jest imprezą promującą czytelnictwo, na której każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Najmłodsi katowiczanie wybiorą się w fantastyczną podróż do najdalszych zakątków świata i będą mogli pobawić się w nieodkryte do tej pory zabawy! A wszystko to za sprawą "Baśni z dalekich wysp i lądów" - książki Wandy Markowskiej i Anny Milskiej, która stanie się inspiracją do poznania magicznych opowieści z egzotycznych krain oraz gier i zabaw z różnych stron świata!

Dla dorosłych literaturomaniaków festyn jest doskonałą okazją do spotkania i rozmowy ze znanymi śląskimi autorami. Swoją obecność na imprezie zapowiedziała Aleksandra Klich autorka niezwykłej biografii Kazimierza Kutza ("Cały ten Kutz"), pisarka i publicystka, Danuta Lubina-Cipińska, a także poeta Leszek Wierzchowski i Jarosław Lewicki - pisarz i dziennikarz.

Przez cały dzień na towarzyszącym imprezie kiermaszu wielbiciele literatury będą też mogli nabyć bestsellery, klasykę oraz poradniki w atrakcyjnych cenach.

Uczestnikom festynu już od 12 czas umilać będą występy zespołów dziecięcych i młodzieżowych z katowickich Domów Kultury oraz soliści z Pałacu Młodzieży. Dla wytrawnych fanów bluesa niezłą gratką będzie koncert Clear Water’s Band - wykonującego żywiołową muzykę z pogranicza blues'a, rock'a, jazzu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.