Facebook Google+ Twitter

Elementarz ksiedza Twardowskiego

Cos wyjątkowego dla najmłodszego, średniaka i starszego. Każdy tu znajdzie coś dla siebie.

Dziś, w dobie komputerów, stuleciu podboju kosmosu, czasach, w których naszymi umysłami kierują media, rzadko sięgamy po książki. Gdy wracamy do domu, z radością witamy komputer, ten cud techniki, który zawładnął milionami na całym świecie. Jeśli wiec uda nam się choć na chwilę od niego oderwać
gorąco polecam wyjątkową książkę - „Elementarz księdza Twardowskiego - dla najmłodszego,średniaka i starszego”. Z pozoru to absolutny miszmasz - mamy tutaj wiersze, te mniej i bardziej znane, ale także luźne refleksje, piękne aforyzmy, rozważania na temat życia, opowiadania, felietony oraz zapisy kazań i fragmenty rozmów z autorem.

Jednak w tym chaosie jest metoda. Książki tej nie należy czytać od deski do deski, nie przeskakiwałabym też ze strony na stronę. Najlepiej zatrzymywać się na konkretnych fragmentach, które oddają nastrój naszej duszy i delektować się wybranymi zdaniami, po swojemu je przemyśleć. To nie jest typowa książka, bardziej jak tytuł wskazuje, to elementarz, więc dotyczy spraw, które dotykają każdego z nas i wartości, którymi powinniśmy się kierować. Nie jest to jednak poradnik religijny, choć Bóg pojawia się w niej często. Autor wzywa do tego, by w życiu starać się być dobrym człowiekiem, by do codziennych spraw i problemów podchodzić z lekkim dystansem. I byśmy starali się rozwijać w sobie ten wewnętrzny spokój, dzięki któremu nasze życie stanie się radośniejsze i szczęśliwsze.

Myślę, że tylko ksiądz Twardowski potrafi pisać o takich sprawach w sposób taki otwarty i ciepły. Niepowtarzalny klimat, piękno i prostota wyrażania sprawiają, że po przeczytaniu nie można tej książki odstawić ot tak po prostu na półkę, ale ciągle się do niej wraca. Polecam do czytania wszędzie, w każdej sytuacji: w podroży, w parku, w autobusie, a nawet przed snem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

+ za temat i .. przemyślane podejście))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ks. Twardowski to jedyny w swoim rodzaju poeta, prozaik, człowiek.. Jego proste utwory można czytać wiele razy i za każdym razem odkrywać coś nowego) Niektóre- o życiu i śmierci- zyskały nowe znaczenie wobec jego własnej śmierci..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.